Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Lesk a bída středověku

Ferdinand Seibt

Mladá fronta | 2000


Tuto knihu jsme již prodali 2x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 421
Kategorie: Historie
Překladatel: Petr Dvořáček
Vydání: 1
ISBN: 80-204-0783-9
Vydáno v: Praha
Dostupnost: Prodáno

Vydáním českého překladu knihy Ferdinanda Seibta "Lesk a bída středověku" se našim čtenářům dostává do rukou jedno z předních děl evropské historiografie. Jeho autor je nejen znalec středověkých dějin, ale i mistrný vypravěč. Seibtův nadobyčej úspěšný pokus shrnout rozmanitost životních svatků a pout středověké společnosti a zároveň rozpříst složité předivo vztahů, které pojilo lidi různých stavů, a dostat se tak k samým základům středověké společnosti to dokládá v míře nanejvýš vrchovaté.

Autor vychází především z politických dějin, jen u nich však v žádném případě nezůstává - a to je další přednost knihy. Svůj výklad středověku podává na základě široké škály problémů, všímá si i důležitých momentů vývoje civilizace, společnosti a jejího duchovního světa, shrnuje poznatky ze středověké kažzdodennosti a mentality, dotýká se otázek filozofie dějin. Názorně a poutavě vypráví rovněž o vývoji umění.
Přínosem knihy je i její široký, možno říci celoevropský záběr a autorova upřímná a sympatická snaha klást si provokativní otázky, jejichž zodpovězení mnohdy vyznívá zcela nově, s překvapivými důsledky pro chápání řady souvislostí.
Českého čtenáře jistě potěší Seibtův zájem o české dějiny, které jsou v knize pojaty jako organická součást evropských dějin, zájem o jejich výrazné osobnosti a klíčové události.