Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Sloni mají paměť | Agatha Christie 1974


50

Název: Sloni mají paměť
(orig. Elephants Can Remember, 1972)
Autor: Agatha Christie
Překladatel: Zuzana Tausingerová
Rok vydání: 1974
Kategorie: Detektivky
Vazba: Brožovaná
Stav:
Dobrý
Vydáno v: Praha
Nakladatel: Práce
Náklad: 70 000 ks
Počet stran: 153
Série: Románové novinky , sv. 200
Vydání: 1
Poznámka: obálka Oldřich Pošmurný
Dostupnost: Skladem

Tato kniha není na naší prodejně. Před vyzvednutím je třeba si ji objednat.


Zabila její matka jejího otce, nebo to byl otec, kdo zavraždil matku? Takovou otázku paní Oliverová, známá spisovatelka detektivních románů, na literárním dýchánku opravdu nečekala. Tím spíš, že se týká skutečné a navíc dávné tragické události: sebevraždy rodičů kmotřenky Célie Ravenscroftové, jejíž motiv se nikdy nepodařiloobjasnit.
S napětím a nervozitou vyhledá paní Oliverová svého přítele Hercula Poirota, aby jí pomohl najít klíč k této záhadě, ale i odpověď na otázku, proč někdo touží dozvědět se pravdu po tolika letech. Je proto zapotřebí vyhledat pamětníky oné události a rovněž ty, kteří manžele Ravenscroftovy znali dávno předtím – jednoduše vystopovat všechny „slony“, kteří nezapomínají. A byť se jich nakonec podaří nalézt a vyzpovídat hodně, každý z nich jim nabídne svou variantu příběhu a jeho tragického vyvrcholení.
Rozmotat klubko dohadů a polopravd a rozplést předivo dávných i současných vztahů nebude nikterak jednoduché – je však na světě nějaké tajemství, jemuž by Hercule Poirot nepřišel na kloub?

1. vydání.