Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Pacient: revoluce v poskytování péče

Jaroslav Kapr, Bohumil Koukola

Sociologické nakladatelství | 1998

Kategorie:

69 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 75
Jazyky: česky
Edice: 14. svazek ed. Studijní texty 49x
Vydání: Vyd. 1.
ISBN: 9788085850499
Vydáno v: Praha
Vystaveno: so 30. března 2024 12:34
Číslo položky: 807707

Autoři se ve své práci pokoušejí obhájit výhody takového systému zdravotní péče, v němž je péče chápána jako služba a pacient vystupuje jako klient. Tento přístup využívá skutečnosti, že ke zdraví pacienta významně přispívají informace, které získává od lékařů o svém zdraví, o postupech léčby a možnostech své aktivní účasti v terapii. Učebnice je rozdělena na tři části. V první jsou formulována teoretická východiska základních medicínských situací – rozpoznání příznaků nemoci, stanovení její diagnózy a terapie. Ve druhé je jako ilustrace výkladu uveden konkrétní případ porodu jako medicínské situace a ve třetí části jsou pak shrnuty poznatky o systému zdravotní péče jako služby pacientovi.

Jaroslav Kapr

Narozen 5. 12. 1933 v Plzni, zemřel 2003. PhDr., sociolog zabývající se sociologií medicíny, politickou sociologií. Asistent katedry sociálního lékařství, literatura z oboru.

Bohumil Koukola

Narozen 7.7.1946 v Brníčku . Doc., PhDr., CSc., docent psychologie Ústavu společenských věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, publikace z oboru klinické psychologie, psychologie zdraví, metody a techniky zvládání stresu u dětí a dospělých.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu