Načítám...

Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

facebook instagram

Lekce života : o tajemstvích lidského bytí

Elisabeth Kübler-Ross, David Kessler

Jota | 2013


Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 262
Jazyky: česky
Edice: Populárně naučná 14x
Vydání: 1. vyd.
ISBN: 978-80-7462-327-1
Vydáno v: Brno
Vystaveno: po 22. května 2023 12:05
Dostupnost: Vyprodáno
Číslo položky: 554758

Opravdu chci žít právě takhle?Tuhle otázku si v některé fázi svého života položí každý člověk. Tragédie není v tom, že by byl život krátký, ale v tom, že často teprve při zpětném ohlédnutí poznáváme, na čem v něm doopravdy záleží. 
V této své první knize, která pojednává výhradně o životě a jeho prožívání, spojila Elisabeth Kübler-Rossová síly s Davidem Kesslerem – společně nás provázejí řadou praktických i duchovních „životních lekcí“, které musíme zvládnout, abychom dokázali naplno a beze zbytku prožívat každý okamžik svého života. Za léta své práce s umírajícími autoři zjistili, že určité lekce a zkoušky se v lidských životech opakují stále znovu. Často bývá velmi obtížné úspěšně jimi projít – ale dokonce i jen snaha o to, abychom jim porozuměli, pro nás může být velkým přínosem a obohacením. Autoři této knihy ve čtrnácti srozumitelných kapitolách – od Lekce lásky až po Lekci štěstí – odhalují pravdu o našich obavách, nadějích, vztazích, ale především o velikosti a vznešenosti naší existence. 
*** 
Elisabeth Kübler-Rossová, autorka bestseleru O smrti a umírání, převratně proměnila způsob, jakým milióny lidí uvažují o smrti a přistupují k umírajícím. Na téma smrti a umírání napsala i celou řadu dalších knih. Za svou práci obdržela přes pětadvacet čestných doktorátů a její knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků. Do své smrti v roce 2004 žila v Arizoně. 
David Kessler, specialista na terminální péči a vůdčí osobnost v oblasti hospicové práce, poskytl svou pomoc stovkám umírajících lidí – patřili mezi ně i slavní herci Anthony Perkins a Michael Landon. Jeho první kniha, Co umírající potřebují, byla přeložena do jedenácti jazyků a uznání se jí dostalo rovněž od Matky Terezy. David Kessler žije v Los Angeles. 
*** 
„Tato kniha, jež čtenáře vede k mnoha myšlenkám a úvahám, by podle mého názoru měla být zařazena na seznam povinné četby. Nabízí vhled a inspiraci, je inteligentní, konejšivá a emotivní a prozradí nám mnohé o zdánlivě náhodném lidském bytí.“Patricia Devine, The Irish Independent 
*** 
Dva odborníci na otázky smrti a umírání, Elisabeth Kübler-Rossová a David Kessler, uvažují o tajemstvích lidského života. 
Můžeme změnit svůj život? Má náš život smysl? Jaký vliv na něj máme my sami? Co když se jednou ohlédneme a zjistíme, že jsme žili nadarmo? Kladete-li si občas podobné otázky, pak je tato kniha určená právě vám. 
Hluboká výzva k tomu, abychom se probudili…

Elisabeth Kübler-Ross

Elisabeth Kübler-Rossová, vlastním jménem Elisabeth Kübler-Ross byla švýcarsko-americká psychiatrička, která se zejména zabývala psychologií umírání a smrti. Proslula především definováním pěti fází smutku či pěti fází umírání . Narodila se jako první z trojčat do protestantské obchodnické rodiny, za druhé světové války pracovala v pomoci uprchlíkům a později navštívila koncentrační tábor Majdanek. Proti vůli svého otce vystudovala lékařství na Curyšské univerzitě . Roku 1958 se provdala za svého kolegu, studenta mediciny Emmanuela Rosse a s ním odešla do Spojených států amerických, kde žila až do své smrti. Pracovala zde nejprve na Univerzitě v Coloradu, od roku 1965 na Univerzitě v Chicagu. Byla podporovatelkou hospicového hnutí. Za svého života dostala 19 čestných doktorátů, ale setkala se také s kritikou svých studií o zážitcích blízkých smrti a jistého koketování se spiritualismem. V tomto článku byl použit překlad textu z článku Elisabeth Kübler-Ross na anglické Wikipedii.

David Kessler

Je uznávaným odborníkem na otázky spojené se smrtí a zármutkem. Kessler měl tu čest spolupracovat s Elisabeth Kübler Rossovou v posledních deseti letech jejího života – společně napsali dvě knihy: O zármutku a truchlení a Lekci života. Kesslerově první knize Co umírající potřebují, se dostalo uznání od Matky Terezy. Jeho zatím poslední kniha má název Vidiny, cesty mimo tělo a místnosti plné lidí: Koho a co člověk vidí před svou smrtí.

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu