Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Joni

Joni Eareckson Tada, Stanislav Švec

Ústředí Bratrské jednoty baptistů | 1992


49 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 156
Jazyky: česky
Vydání: <<1.>> vyd.
Vydáno v: Praha
Vystaveno: st 13. března 2024 13:15
Číslo položky: 789719

Příběh Joni Eareckson, která v dospívání hledá smysl a náplň svého života a stává se křesťankou. Přesto je se svým životem nespokojená a prosí Boha o změnu. V sedmnácti letech je po úrazu při skoku do vody hospitalizována v nemocnici a je jí diagnostikováno poranění míchy mezi čtvrtým a pátým obratlem s následkem ochrnutí všech končetin. Joni podstupuje boj sama se sebou, se svým tělem i vírou. Nechce se smířit s tím, že již nebude moci chodit. Hledá smysl svého zranění a věří v Boží pomoc. Úraz chápe jako zkoušku víry, po které jí Bůh zázračně uzdraví. Při hospitalizaci v nemocnicích i rehabilitačním centru prochází Joni střídavě depresemi a nadějemi. Postupně se začne vyrovnávat s trvalostí svého postižení, učí se nezávislosti na cizí pomoci a také kreslit pomocí úst. Díky rodině, přátelům a nezdolné víře v Boží prozřetelnost dokáže se nakonec vyrovnat se svým údělem a pochopit jeho smysl. Prostřednictvím kreseb se stane známou osobností a šíří své zkušenosti a svědectví pomocí televize, článků a různých přednášek k ostatním lidem. Kniha je rozdělena do šestnácti kapitol, obsahuje úvod a závěr. Autorka popisuje události, myšlenky i pocity, které ji provázeli od počátku nehody až k vyrovnání se s postižením a nalezením jeho smyslu. V knize je znázorněna důležitost pomoci rodiny, podpory přátel, víry a možnosti seberealizace.

Joni Eareckson Tada

Joni Eareckson Tada je americká křesťanská spisovatelka a umělkyně, zakladatelka organizace Joni and friends, která se zaměřuje na křesťanskou pomoc postiženým. Před sametovou revolucí vyšla v češtině v samizdatu její autobiografická kniha Joni, kde popisuje, jak se vyrovnávala s ochrnutím, které si přivodila skokem do vody. Životní příběh Joni Eareckson Tada zpracoval do opery-melodramu o prologu a čtyřech jednáních český skladatel Ivan Kurz.

Stanislav Švec

Narozen 30.12.1929 v Pačejově, zemřel 3.7.1973. Docent na katedře nauky o obrábění Strojní fakulty ČVUT v Praze. Práce v oboru.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Dárkové poukazy nově v nabídce.

Hledáte dárek pro náročné knihomoly?

Vybrat