Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi : Armand-Jean du Plessis de Richelieu - život a doba

Jan Halada

Epocha | 2013

Zobrazit vše

59 Kč 49 Kč

Stav:
Dobrý, z bytu kuřáka, zažloutlá ořízka
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 222
Jazyky: česky
Ilustrátor: Pavel Brom, Dagmar Bromová
Vydání: 1. vyd
ISBN: 978-80-7425-196-2
Vydáno v: Praha
Vystaveno: pá 24. března 2023 12:08
Číslo položky: 524712

Armand-Jean du Plessis de Richelieu - život a doba.
Nemám jiné nepřátele než ty, kteří jsou nepřáteli státu, prohlásil Richelieu na smrtelné posteli, ale málokterý státník před ním byl tak napadán a hanoben jako on. Kdo tehdy vlastně byl stát, král či kardinál? Koho a co představoval kardinál ve své době? Politickou moc, zdroj inteligence, či neukojenou ctižádostivost bez skrupulí a morálky?
Dumasovi hrdinové s ním v královských službách bojovali na život a smrt, kardinál je tu doslova ztělesním mocného zloducha, ale přesto d´Artagnan nakonec obdrží dekret poručíka královských mušketýrů. Nejen současníky, ale především literaturu a historii fascinovala a vzrušovala tato historická postava svými osudy, názory i činy do té míry, že o ní vždy znovu a znovu čteme.
Jaké byly jeho názory na politiku, vysokou šlechtu, prostý lid, souboje, ženy, špionáž, umění, vědu, jaká byla skutečnost a jaká byla představa? Historie versus literatura, smyšlenky proti faktům, antipatie vedle sympatií, to vše představuje příběh kardinála Richelieu na půdorysu Dumasova, Mauroisova, Merleho, Huxleye a mnoha dalších, barvitého vyprávění v konfrontaci a korekci generací historiků. Autor tu nabízí příběhy v příběhu spolu s bohatou ilustrační dokumentací.

Komentáře ke knize
Jan Halada

Jan Halada je český historik, novinář, redaktor a spisovatel, autor knih literatury faktu. V letech 1963–1968 vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy obor filozofie–historie. Na téže fakultě získal v roce 1971 titul PhDr. Po studiu začal pracovat jako redaktor nakladatelství Mladá fronta. V roce 1975 se stal vedoucím redakce společenskovědní literatury a od roku 1981 pak zástupcem šéfredaktora nebeletristického úseku nakladatelství. Zde působil až do roku 1988, kdy se stal šéfredaktorem Lidového nakladatelství. Od roku 1990 působí na katedry žurnalistiky nově vzniklé Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Přednášel i na Filozofické fakultě UK, VŠE, ČVUT, Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové, Vyšší odborné škole publicistiky v Praze, aj. V roce 1990 získal na FF UK vědeckou hodnost kandidáta věd . V roce 1996 byl jmenován docentem. Je autorem či spoluautorem asi čtyřiceti knih, mnoha článků a statí v četných periodikách. Je předsedou literární soutěže Cena Miroslava Ivanova za literaturu faktu. V roce 2012 obdržel Cenu M. Ivanova za celoživotní dílo a v roce 2013 obdržel slovenskou Cenu V. Zamarovského za literaturu faktu.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Google Logo Google Star
4.6 zákaznické recenze

Výhodné komplety

Kupte knihy hromadně za výhodné ceny!

Procházet