Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Díl 3, Severní Čechy : [III] - Severní Čechy

Zdeněk Fiala, Josef Janáček, Jakub Pavel, Rudolf Anděl, Ladislav Hosák, Ludvík Kotek

Svoboda | 1984

Zobrazit vše

Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Dostupnost: Vyprodáno
Část souboru: Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - Metoděj Zemek, František Holec, Ladislav Hosák, Karel Tříska, Rudolf Anděl, Miloslav Bělohlávek, Tomáš Šimek (1981, Svoboda)
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 661
Jazyky: česky
Ilustrátor: Jiří Louda, Ludvík Kopačka, Josef Týfa
Edice: Hrady,zámky a tvrze v Čechách,na Moravě a ve Slezsku 3 Severní Čechy 0x
Vydání: 1
Vydáno v: Praha
Vystaveno: pá 27. března 2020 20:21
Číslo položky: 92949

Sedmidílná encyklopedie zpracovaná kolektivem autorů zahrnuje hrady, zámky a tvrze na území Čech, Moravy a Slezska, včetně řady již zaniklých. Popisuje panská sídla vzniklá přibližně od počátků 10. století do roku 1848, jednotlivé díly jsou členěny podle historických oblastí, které jsou zhruba totožné ze současným krajským členěním našeho území. Obsahuje relativně značné množství černobílých fotografií, případně dobových vyobrazení z obrazů, vedut a obdobných zdrojů, v jednotlivých dílech jsou v menším množství i barevné fotografie. Jednotlivé díly jsou doplněny rodokmeny a erby nejvýznamnějších rodů na daném území a podrobným jmenným a věcným rejstříkem.

Josef Janáček

Josef Janáček byl český historik a pedagog, který se specializoval především na novověké dějiny Českých zemí. V letech 1945–1949 absolvoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Souběžně studoval i Státní archivní školu v Praze, kterou dokončil v roce 1948. Po studiích pracoval jako archivář v Archivu hl. města Prahy a od roku 1956 jako vědecký pracovník v Historickém ústavu ČSAV. K jeho nejvýznamnějším pracím patří monografie věnované Rudolfu II. , Albrechtu z Valdštejna a českým dějinám 1. poloviny 16. století .

Zdeněk Fiala

Zdeněk Fiala byl český historik, profesor Univerzity Karlovy. Studoval na filosofické fakultě Univerzity Karlovy v letech 1945–1949, na Státní archivní škole v letech 1946–1948. V letech 1945–1951 pracoval v archivu Ministerstva vnitra. Od roku 1951 působil na FF UK, v roce 1963 byl jmenován profesorem pomocných věd historických a o rok později byl pověřen vedením nově vzniklé katedry pomocných věd a archivního studia . Od roku 1973 byl členem korespondentem ČSAV. Zabýval se především diplomatikou, českými středověkými dějinami a dějinami historiografie. Se svojí nemalou autoritou vstupoval i do dlouhodobějších sporů české historie, jako byl spor o rukopisy a spor o pravost Kristiánovy legendy. Část jeho práce vydala posmrtně jeho žena Gabriela Čechová.

Jakub Pavel

Jakub Pavel byl český historik umění, pedagog a památkář. V letech 1922–1928 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zeměpis a všeobecné dějiny a na Faculté des Lettres v Remeši s podporou stipendia francouzské vlády. Studia ukončil v Praze obhajobou disertace roku 1928. V letech 1928–1930 působil jako středoškolský učitel v Českém Brodě a v letech 1930–1942 na Jiráskově gymnáziu v Praze Resslově ulici 10. V letech 1942–1945 pracoval ve Státním fotoměřickém ústavu. Po válce pracoval na ministerstvu školství a ve Státním ústavu památkové péče . Od roku 1961 byl docentem dějin umění na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Věnoval se dokumentaci památkových měst a objektů. Jako teoretik památkové péče byl spoluautorem a signatářem Benátské charty, která v roce 1964 položila základy moderní mezinárodní památkové péči.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více