Načítám...

Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

facebook instagram

Evropský sen : jak evropská vize budoucnosti potichu zastiňuje Americký sen

Jeremy Rifkin

Evropský literární klub | 2005

Zobrazit vše

Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Dobrý
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 423
Jazyky: česky
Překladatel: Václav Procházka
Vydání: 1. vyd
ISBN: 80-86316-62-9 (váz.)
Vydáno v: Praha
Vystaveno: ne 1. listopadu 2020 14:44
Dostupnost: Vyprodáno
Číslo položky: 124486

Poradce bývalého předsedy Evropské komise Prodiho zkoumá evropský integrační proces z hlediska konfrontace evropské a americké vize dalšího vývoje společnosti.

Jednotlivé evropské státy si jako první uvědomily realitu současného světa: v budoucnosti již žádný stát nebude schopen fungovat sám. Evropa realizuje experiment nadnárodní formy vlády s nadějí, že by se mohl pro lidstvo stát vzorem. "Evropský sen" s jeho důrazem na sounáležitost, různorodost, kvalitu života, trvalou udržitelnost, všeobecná lidská práva a mírovou koexistenci nabývá atraktivnosti v celosvětovém měřítku. Autor ho staví do protikladu k tzv. "americkému snu", který se příliš soustřeďuje na osobní materiální prospěch. Ostatní státy světa budou muset tento evropský trend následovat...

Jeremy Rifkin

Jeremy Rifkin je americký ekonom, prognostik a environmentalista, politolog, publicista a filozof. Titul z ekonomie získal na Wharton School na University of Pennsylvania v USA. Titul z mezinárodních vztahů získal na Fletcher School of Law and Diplomacy na Tufts University v USA. Jedná se o zakladatele a současného prezidenta Foundation on Economic Trends se sídlem ve Washingtonu, D.C. v USA. Je autorem šestnácti knih pojednávajících o dopadech technologických změn na ekonomiku, pracovní sílu, společnost a životní prostředí. Zaobírá se dokumentací dlouhodobých trendů rozvoje a analýzou hlavních problémových oblastí společnosti a civilizace. Je představitelem teoretické ekonomické školy nová ekonomie. Dne 27. března 2009 vystoupil Jeremy Rifkin v Praze v Městské knihovně. Jeho přednáška byla součástí Fóra pro kreativní Evropu. Je autorem nebo spoluautorem knih : V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jeremy Rifkin na slovenské Wikipedii.

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu