Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Cyrano z Bergeracu : hrdinská komedie ve verších o 5 dějstvích

Edmond Rostand

Odeon | 1975


60

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 258
Kategorie: Divadlo a drama
Ilustrátor: Miloslav Troup
Překladatel: Jindřich Pokorný
Vydání: 2
ISBN: 01-102-75
Vydáno v: Praha
Náklad: 30 000 ks
Poznámka: obálka Miloslav Troup
Dostupnost: Skladem na prodejně

Cyrano, známý pro svůj velký nos, své hrdinství a vtip, se zamiluje do své krásné sestřenky Roxany. Bojí se jí ale vyznat lásku, bojí se odmítnutí kvůli svému zevnějšku. Roxana se zamiluje na první pohled do krásného Kristiána de Neuvillette, který slouží se Cyranem u stejného pluku. Kristián ale není schopen slovem vyjádřit svůjcit, proto mu Cyrano radí vše, co má říct a píše za něj dopisy pro Roxanu (ona nic netuší). Roxana a Kristián se vezmou, ale ještě téhož večera jsou povoláni spolu s jejich plukem do ležení. Oba odchází.
Roxana hnána svou láskou ke Kristiánovi, která roste s každým psaním, které od něj - Cyrana - dostala, doráží do ležení za nimi. Přiznává Kristiánovi, že nyní víc než jeho tvář miluje jeho krásnou duši, která k ní tak vlídně promlouvala z každého psaní.Když začne bitva, Kristán umírá. Roxana uniká, ale žalem zdrcená následně vstoupí do kláštera.
Až o patnáct let později se teprve dozví, jak to vše bylo doopravdy, kdo ji všechna ta milostná psaníčka psával a do jehož duše se zamilovala. Už je ale pozdě.

Hra o pěti dějství - první čtyčři se odehrávají v roce 1640, páté v roce 1655.