Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

Zpracování plastických hmot

František Blabolil

1962


Tuto knihu jsme již prodali 2x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Mírně opotřebená
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 94
Kategorie: Strojnictví
Vydání: Kurs technických znalostí (50.)
Vydáno v: Praha
Náklad: 8 500 ks
Vystaveno: st 31. května 2017 15:00
Dostupnost: Prodáno

Přehled zpracování plastických hmot lisováním a pomůcka pro praxi i školení. Určeno pro dělníky, učně a studenty.
Obsah: Hlavní druhy a charakteristické vlastnosti plastických hmot z hlediska zpracovatelské technologie, popis různých typů používaných lisů a lisovacích forem a zásady bezpečnosti práce.

František Blabolil byl československý voják, účastník protinacistického odboje. Narodil se 1. července 1904 v Jindřichově Hradci. Po maturitě na státním gymnáziu v J. Hradci v roce 1923 byl odveden a 1. října téhož roku prezentován v Českých Budějovicích. Již 4. října nastoupil do Vojenské akademie v Hranicích. Po absolvování akademie byl 15. srpna 1923 vyřazen v hodnosti poručíka pěchoty. Do 30. září 1925 sloužil u pěšího pluku v Písku jako velitel čety. Od 1. října 1925 do 12. srpna 1926 absolvoval aplikační školu pro pěchotu v Milovicích. Po nedokončeném kurzu pro letecké pozorovatele byl ještě v srpnu odeslán zpět do Písku. Od 15. září 1928 do 29. září 1930 působil v Košicích, kde byl povýšen na nadporučíka a absolvoval několik dalších kurzů, včetně kurzu útočné vozby. Poté složil řidičské zkoušky na osobní a nákladní vozidla a motocykly. Od 30. září 1930 byl přemístěn k pluku útočné vozby v Milovicích. Zde prošel řadou funkcí. Od 4. listopadu 1935, již v hodnosti kapitána nastoupil na Vysokou školu válečnou v Praze. na podzim 1936 byl ale odeslán do Francie, kde v Paříži nastoupil na Vysokou školu válečnou. Tu absolvoval 31. července 1937. Od 31. srpna 1938 nastoupil, již v hodnosti štábního kapitána do Jihlavy jako přednosta 4. oddělení štábu. Po reorganizaci na podzim 1938 byl přidělen k velitelství 2. rychlé divize v Brně, kde sloužil až do německé okupace Čech a Moravy. Po okupaci a následné likvidaci čs. branné moci pracoval od 1. srpna do 1. prosince 1939 u Zemského soudu v Brně jako administrativní komisař. Zároveň působil v domácím odboji. V Obraně národa vykonával funkci náčelníka štábu Oblastního velitelství ON Morava. V jeho působnosti bylo zajišťování spojení a materiálního vybavení budoucích jednotek. Zároveň udržoval spojení s řadou odbojářů z řad bývalé československé armády. Dne 1. prosince 1939 byl v Brně zatčen gestapem. Vězněn byl v Brně, Vratislavi, Wohlau a v Berlíně ve vězn...

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!