Načítám...

Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

Vítr z hlubin : samostatná část románového cyklu

František Kubka

Československý spisovatel | 1952


Tuto knihu jsme již prodali. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Mírně opotřebená
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 451
Kategorie: Beletrie 29429x, Typo Avangarda 1062x
Ilustrátor: Adolf Hoffmeister
Série: Žatva , sv. 103
Vydání: 1
Vydáno v: Praha
Náklad: 20 000 ks
Poznámka: obálka Adolf Hoffmeister
Vystaveno: st 17. října 2018 13:44
Dostupnost: Prodáno

Samostatná část románového cyklu.
Pokračování románů Sto dvacet dní a Cizí město, kde hrdinové prožívají konec války a osvobození Československa Sovětskou armádou.

Děj začíná heydrichiádou, její boje a rozbroje mezi jejím vedením. Všímá si partyzánského hnutí v Čechách i na Slovensku, zastavuje se u vyhlazení Lidic a sleduje sabotáže v pražských továrnách, kde se vyráběly zbraně pro Wermacht. Poslední stránky jsou věnovány osvobození.

František Kubka byl český novinář, prozaik, básník, germanista a překladatel. František Kubka se narodil na pražském Žižkově v rodině úředníka, c. k. finančního asistenta Františka Kubky a jeho ženy Anny, rozené Fingerové. Na Žižkově také maturoval na gymnáziu. Po maturitě začal studovat na Filozofické fakultě Karlovy univerzity, ale po začátku první světové války musel narukovat a v roce 1915 byl na ruské frontě zajat. Od prosince 1918 do dubna 1920 byl vojákem československých legií v hodnosti vojín. S legiemi prošel od Irkutska na Dálný východ. V Rusku se též oženil. Do Československa se František Kubka navrátil až v květnu 1921. Na konci téhož roku dokončil studia a získal doktorát na filozofické fakultě. Po návratu se uchytil jako sekretář v nábožensko-výchovné organizaci YMCA, čímž navázal na své zaměstnání u téže organizace na Dálném východě. V listu Prager Presse, což byl vládní deník tištěný německy, pracoval od roku 1927 v redakci pro zahraniční politiku. V rámci své profese často cestoval po východní i západní Evropě. Od roku 1937 byl zaměstnán na ministerstvu zahraničí, to však bylo po vzniku Protektorátu zrušeno. Patřil též do skupiny tzv. Pátečníků, kteří se scházeli u Karla Čapka. V době insigniády se postavil na stranu spisovatelů, kteří české nacionalistické studenty kritizovali. Na přelomu let 1939 a 1940 byl internován v Berlíně. Po dobu války byl pracovníkem ministerstva školství, po obnovení Československa pracoval na ministerstvu informací. V letech 1946–1949 byl činný jako vyslanec v Bulharsku. V březnu 1948 byl v rámci očisty ministerstva zahraničí zařazen jako: "Zahraničí: Na dovolenou s čekatelným, s případným propuštěním ze státních služeb". Od roku 1949 se František Kubka stal spisovatelem z povolání. V roce 1954 mu byl udělen titul Zasloužilý umělec. František Kubka zemřel 7. ledna 1969 v Praze. V některých ...

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!

Výhodné komplety

Kupte knihy hromadně za výhodné ceny!

Procházet