Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

To veliké zlé město

Ed McBain

BB art | 1999


60

Stav:
Dobrý
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 233
Kategorie: Detektivky
Překladatel: Alena Maxová
Série: 87. revír 49.
Vydání: 1
ISBN: 80-7257-066-8
Vydáno v: Praha
Dostupnost: Prodáno

Mrtvá dívka nalezená na ulici velkoměsta není pro detektivy z 87. revíru nic nového. Tentokrát však přece - uškrcená ležící na cestičce v Groverově parku je totiž jeptiška. Pátrání po vrahovi a příčině jeho činu se od dívčiných příbuzných a spolupracovníků t nemocnice, kde byla zaměstnána jako zdravotní sestra, rozšiřuje až k rockovým hudebníkům, mezi nimiž by laskavou a obětavou sestřičku rozhodně nikdo nehledal. Smrt mladé jepřišky není však jediným problémem Steva Carelly a jeho kolegů. Sonny Cole, vrah Carellova otce, který se pro nedostatek důkazů octl na svobodě, se necítí bezpečný, dokud je Carella naživu. A je tu i prapodivný zloděj, zvaný Cukrář, který nechává ve vyloupených bytech krabičku vlastnoručně upečeného cukroví. I on se však mimoděk zaplete do ošklivé vraždy. A propletené jsou i osudy dalších hrdinů tohoto nového příběhu z 87. revíru.
ISBN - 80-7257-420-5
Nový Mcbainův příběh patří opět k těm knihám v nichž kromě vzrušujícího napětí znovu oceníte skvělý autorů smysl pro ironii a nadsázku i jeho brilantní postřehy o Americe konce tisíciletí.
Tato kniha je mimo jiné pozoruhodná tím, že se na jejich stránkách setkají hrdinové obou McBainových románových sérií - Steve Carella a Matthew Hope.