Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Teoretické základy anorganické chemie : určeno studentům vysokých škol chemických a chemikům ve výzkumné a průmyslové praxi

Alan Keith Barnard

Státní nakladatelství technické literatury | 1971


95

Stav:
Obálka mírně ohmataná, lepená.
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 357
Kategorie: Chemie
Série: Teoretická knižnice inženýra
Vydání: 1
Vydáno v: Praha
Dostupnost: Skladem na prodejně

Učební text je přednostně určen posluchačům prvního ročníku bakalářského studia programu Chemie, oborů Chemie v přírodních vědách, Chemie životního prostředí a Chemie se zaměřením na vzdělávání a dále programu Biochemie. Studijní pomůcka vychází z mnoha lety používání ověřených skript Anorganická chemie I autorů Z. Mičky a I. Lukeše. Jejím hlavním cílem je seznámit posluchače chemických oborů Přírodovědecké fakulty UK v Praze s teoretickými částmi anorganické chemie, má sloužit posluchačům jako vhodný doplňkový text k základním přednáškám a pomoci při přípravě k dílčí, bakalářské, případně i magisterské zkoušce.
Učební text je zaměřen na oblasti (stavba atomu, vazba a stereochemie molekul, stavba pevných látek, reakce anonorganických sloučenin), jejichž znalost je nezbytná pro hlubší pochopení dalších souvislostí a faktů.
Ve snaze vysvětlit co nejpřístupněji základní pojmy teoretické části anorganické chemie z pohledu současného poznání je rozsah pomůcky poněkud větší a umožňuje zájemcům hlouběji a uceleněji proniknout do problematiky základů anorganické chemie. A toho chtěli autoři textu také dosáhnout.