Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Sto otázek věřících nevěřícím : o věcech na zemi i na nebi neboli také o tom jaký mít názor na svět a jaké je naše místo v něm

František Červinka, Jiří Cvekl, František Čížek, Helena Chroustová, Josef Cibulka

Nakladatelství politické literatury | 1962


45 Kč

Stav:
Dobrý, razítko z knihovny, přelepky, potrhaná obálka na zadní části
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 366
Jazyky: česky
Vydání: Vydání I.
Vydáno v: Praha
Vystaveno: út 12. března 2024 11:51
Číslo položky: 788143

Podnět k publikaci daly diskuse na ateistických přednáškách, dotazy Rozhlasové universitě, rozhovory ateistů s věřícími apod. Na otázky věřících, většinou autentické, odpovídají vědečtí a kulturní pracovníci. Týkají se morálky,náboženství, poměru vědy k náboženství, církví, postoje strany k věřícím aj.

Komentáře ke knize
František Červinka

František Červinka byl československý politik a meziválečný poslanec Národního shromáždění za Československou stranu národně socialistickou. Pocházel z českožidovské rodiny, v matrice byli nicméně oba jeho rodiče zapsáni jako katolíci. Profesí byl podle údajů k roku 1926 úředníkem nemocenské pokladny v Praze. Po parlamentních volbách v roce 1925 získal za Československou stranu národně socialistickou poslanecké křeslo v Národním shromáždění. Mandát získal ale až dodatečně roku 1926 jako náhradník poté, co na poslanecký mandát rezignoval Edvard Beneš. Po komunálních volbách v roce 1938 byl zvolen starostou vnitřní Prahy . Jeho synem byl historik František Červinka.

Jiří Cvekl

Jiří Cvekl byl český filozof a germanista. Po 2. světové válce se angažoval v sociální demokracii, po roce 1948 vstoupil do KSČ. Roku 1956 se habilitoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté pracoval ve Filozofickém ústavu ČSAV. Roku 1968 byl vyloučen z KSČ a roku 1970 byl převeden do Encyklopedického ústavu ČSAV. . Roku 1977, po vzniku Charty 77, Cvekl využil situace a Chartu veřejně kritizoval - poté mohl opět pracovat ve Filozofickém ústavu. Cvekl byl výrazným představitelem pokusu učinit z marxismu znovu filozofii, a nikoli ho chápat jako ideologii. V tomto smyslu byl jednou z klíčových osobností tzv. obrodného procesu 60. let v Československu. Výrazně ovlivnil též vnímání psychoanalýzy v Československu a na politické levici - roku 1965 vydal knihu Sigmund Freud, jejímž cílem bylo "aby výrazy freudismus a psychoanalýza přestaly být v rámci marxismu chápány jako pejorativní označení“. Posléze se věnoval filozofii času a časovosti.

František Čížek

Narozen 2.2.1929 v Žilině. RNDr., DrSc., docent dialektického materialismu, literatura a překlady z oboru.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Výhodné komplety

Kupte knihy hromadně za výhodné ceny!

Procházet