Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Sociální deviace, sociologie nemoci a medicíny

Alena Vodáková, Jiří Linhart, Vlasta Fischerová

Sociologické nakladatelství | 1994


129 Kč 59 Kč

Stav:
Dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 116
Jazyky: česky
Editor: Jaroslav Kapr
Edice: 1. svazek ed. Sociologické pojmosloví 5x
Vydání: 2., upr. vyd
ISBN: 80-85850-03-6
Vydáno v: Praha
Vystaveno: út 7. února 2023 9:06
Číslo položky: 491860

Publikace přehledným způsobem seznamuje s okruhem základních pojmů a disciplín souvisejících se studiem sociálních příčin a důsledků fyziologických i psychických poruch, nemocí, odchylek od "normálu" a jejich léčení. Systematicky utříděné pojmy jsou doplněny úvodním textem o vývoji těchto oblastí sociologie a orientačním průvodcem.

Komentáře ke knize
Alena Vodáková

Ing. Alena Vodáková, CSc. je socioložka na odpočinku, v letech 1966–94 pracovala v Sociologickém ústavu ČSAV , od roku 1994 působila na Fakultě sociálních věd UK . Autorka Velkého sociologického slovníku

Jiří Linhart

Jiří Linhart byl fotograf, básník, spisovatel, teoretik umění, člen uměleckého sdružení Linie a šéfredaktor časopisu Linie od roku 1937. Linhart byl středoškolský učitel češtiny a francouzštiny a člen uměleckého sdružení Linie v Českých Budějovicích. V letech 1937–1938 byl odpovědným redaktorem časopisu Linie. Uveřejňoval zde krátké úvahy a divadelní recenze. Sledoval pravidelně pražské výstavy a patrně znal fotografickou tvorbu Jindřicha Štyrského , která inspirovala jeho vlastní fotografie. Amatérsky se zabýval také filmovou tvorbou. Fotografie vystavoval na předposlední výstavě Linie . Originály jeho fotografií ani filmů se nezachovaly . Po roce 1945 spolupracoval jako výtvarný kritik se Sdružením jihočeských výtvarníků.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Nevíte co číst?

Pošleme vám knihu z vašeho oblíbeného žánru jen za 29 Kč.

Zjistit více