Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

Říci ne

Jan Vítek

1965


Tuto knihu jsme již prodali. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Mírně opotřebená
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 128
Kategorie: Beletrie, Typo 60
Ilustrátor: Milan Skoch
Vydání: 1
ISBN: 28-100-65
Vydáno v: Praha
Náklad: 6 000 ks
Poznámka: obálka Milan Skoch
Vystaveno: po 12. února 2018 16:30
Dostupnost: Prodáno

Nevelká sbírka povídek má jeden specifický rys, který ji odlišuje od ostatní u nás dosud vydané literatury s vojenskou tematikou: je to sbírka povídek o důsledcích. Ne že by v naší literatuře scházel obraz důstojníka, ale -snad jen s výjimkou Vondry Dvojí tváře- byl dosud vždy podáván jen jako protějšek anebo doplněk obrazu vojáka.Vítek pojal důstojnické hrdiny svých povídek jinak : z jejich vlastního prostředí, vlastní problematiku, která není o nic jednodušší, naopak, zdá se, že je v mnohém ještě složitější než problematika života naší společnosti vůbec, už jen proto, že se odehrává uvnitř svébytného organismu armády.
Povídky vznikaly během posledních pěti až osmi let, leccos dokázaly zachytit a na leccos upozornit. Nechtějí podávat soustavný, celkový obraz našeho důstojníka této doby, zaměřují se spíš na některé z nejpodstatnějších otázek, které musil řešit: je to téma vzpoury proti formalismu, bezduchému chápání povinností, pokřiveným vztahům mezi lidmi ... Povídky jsou dobově vymezené, a samozřejmě i podmíněné, přinášejí však poctivé slovo a vážné zamyšlení do naší současné společenské diskuse.

doc. RNDr. Jan Vítek je přední český geomorfolog, regionální geolog. Působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové. Vystudoval Pedagogickou fakultu UHK. Publikoval přes 40 odborných prací, napsal stovky popularizačních a odborných článků, je spoluautorem několika knih.

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!

Výhodné komplety

Kupte knihy hromadně za výhodné ceny!

Procházet