Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Pozlacené mříže : příběh o vášních a zločinu

Jiří Brabenec, Zdeněk M Veselý

Lidová demokracie | 1969


49 Kč

Stav:
Dobrý, lehce opotřebená obálka
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Brožovaná s obálkou
Počet stran: 142
Jazyky: česky
Edice: 2. svazek ed. Malá knihovna Lidové demokracie 4x
Vydání: Vyd. 1.
Vydáno v: Praha
Vystaveno: po 26. února 2024 7:26
Číslo položky: 767202

Kriminálně psychologický román odehrávající se na pozadí naší politické situace padesátých a šedesátých let a podávaný z hlediska pachatele trestné činnosi, kriminalistů a soudního senátu. Ústřední postavou je právník, který se domohl významného postavení zásluhou politické protekce své manželky a který s touto ženou žije v pozlaceném manželském vězení vzhledem k tomu, že žena vymáhá jeho věrnost prozrazením trestného činu, kterého se dopustil. Muž se snaží z této situace uniknout vraždou, nastrojenou jako zabití následkem nešťastné náhody, a vstoupit do nového manželství s mladou ženou. Přestože soudní proces pro nedostatek důkazů vyhrává, upadá do nových pozlacených mříží, protože svědkem jeho zločinu je jeho nová manželka.

Komentáře ke knize
Jiří Brabenec

Jiří Brabenec byl český strojař, motocyklový závodník, spisovatel a novinář. Působil jako redaktor v novinách Mladá fronta a Lidová demokracie. Často vystupoval pod pseudonymem Eric Kraft. Absolvoval Průmyslovou školu strojnickou v Kladně , dva roky studoval studoval žurnalistiku na Svobodné škole politických nauk v Praze. V průběhu let vystřídal celou řadu zaměstnání od technických oborů přes motoristické až po novinařinu . Po skončení druhé světové války pracoval jako redaktor v deníku Mladá fronta a poté od roku 1951 až do svého nástupu do penze v roce 1971 v deníku Lidová demokracie. V roce 1961 podnikl společně s cestovatelem Potužníkem a kolegou spisovatelem Jedličkou cestu na malých motocyklech na Blízký východ, kde jako první motocyklisté projeli Sinajskou pouští. V době politického uvolnění a svobody tisku rozkryl a investigativně vypátral do té doby zcela neznámé informace a souvislosti kolem číhošťského zázraku a osoby katolického kněze Josefa Toufara, vyšetřovaného StB. První ze série článků vydaných na toto téma byl článek s titulem Jak a proč zemřel farář Josef Toufar z 12. května a následně Světlo pravdy nad číhošťským zázrakem z 23. května 1968, které oba vyšly v Lidové demokracii. V těchto článcích vůbec jako jeden z prvních veřejně obvinil prokurátora Čížka ze lži proti lidu i státu, když v lednu 1950 nezákonně zadržel a následně exekutivně stíhal číhošťského faráře. Sérií těchto reportážních článků výrazně napomohl k otevření trestního stíhání proti vyšetřovateli Ladislavu Máchovi, který byl přímo zodpovědný za brutální mučení a předčasnou Toufarovu smrt na konci února 1950. Trestní stíhání Ladislava Máchy však zastavila srpnová invaze vojsk Varšavské smlouvy i přesto, že se proti němu podařilo získat dostatek vypovídajícího materiálu a bylo vyslechnuto přes 80 svědků. V době politického uvolnění před vp...

Zdeněk M Veselý

V letech 1948–1971 byl redaktorem deníku Lidová demokracie, od r. 1971 působil jako nezávislý novinář. Psal též televizní hry, publicistickou literaturu a špionážní a detektivní romány, např. Člověk u klíčové dírky , Ukradl jsem bombu , Zatoulaný kamión . Své první tři beletristické práce publikoval ve spolupráci s Jiřím Brabencem.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Lidé také hledají

Nevíte co číst?

Pošleme vám knihu z vašeho oblíbeného žánru jen za 29 Kč.

Zjistit více