Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Pevnosti v bojích Velké války : Východní fronta a Alpy

Martin Dubánek, Jan Pavel, Ondřej Filip

Mladá fronta, Vojenský ústřední archiv | 2017


329 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 381
Jazyky: česky
Vydání: První vydání
ISBN: 9788020446282
Vydáno v: Praha
Vystaveno: pá 19. ledna 2024 14:26
Číslo položky: 735979

Druhý svazek objevné práce o pevnostech a stálém opevnění za první světové války zachycuje zejména trojí obléhání pevnosti Přemyšl v Haliči, houževnatou obranu nejmodernějších rakousko-uherských fortů v Alpách a roli ruského pevnostního systému na území dnešního Polska, Litvy a Běloruska v prvních dvou letech války. Stručně je popsána i úloha pevnostních objektů na méně významných bojištích, například v Boce Kotorské, Dardanelské úžině, v Rumunsku nebo v německém přístavu Čching-tao na pobřeží Žlutého moře.
Rozebrány jsou rovněž německé obojživelné operace v Baltském moři v letech 1917 a 1918, které vedly k rozpadu dlouhodobě budovaného systému carské pobřežní obrany. Opět nechybí popis strategických záměrů jednotlivých aktérů a analýza významu, které v nich pevnostní objekty hrály. Součástí knihy jsou také kapitoly o vývoji pobřežních opevnění a o využití zkušeností z první světové války v meziválečném období. Text doplňuje množství map, výkresů a dobových i současných fotografií.

Komentáře ke knize
Martin Dubánek

Mgr. Martin Dubánek. Narozen v Ústí nad Orlicí. Absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 2000 archivář Vojenského ústředního ústavu - Vojenského historického archivu Praha, kde působí v rámci oddělení novodobých fondů a sbírek. Zabývá se především opevněním a historií vojenské techniky po roce 1945. V letech 1994 - 2010 aktivně činný v Muzeu československého opevnění v pěchotním srubu K-S 5 "U potoka". Autor má více než 300 odborných článků publikovaných v řadě domácích i zahraničních časopisů.

Jan Pavel

Narozen 8.1.1978 v Rychnově nad Kněžnou. Ing. ekonomie, Ph.D., práce z oboru , též publicistika z vojenské historie.

Ondřej Filip

Narozen 1974 v Ústí nad Orlicí. Mgr., autor webových stránek Bunkrologický zápisník, zabývá se zahraniční fortifikací, povoláním právník.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Dárkové poukazy nově v nabídce.

Hledáte dárek pro náročné knihomoly?

Vybrat