Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Pevnosti v bojích Velké války : Západní fronta

Martin Dubánek, Jan Pavel, Ondřej Filip

Mladá fronta, Vojenský ústřední archiv | 2016


379 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 350
Jazyky: česky
Vydání: První vydání
ISBN: 9788020440211
Vydáno v: Praha
Vystaveno: pá 19. ledna 2024 14:27
Číslo položky: 735981

Byť jsou symbolem první světové války především zákopy, na počátku tohoto konfliktu i během něj probíhaly těžké boje také o řadu pevností a stálých opevnění. Jména jako Lutych, Namur, Antverpy, Přemyšl a především Verdun jsou známá i u nás, česká literatura se však tomuto tématu až dosud věnovala jen minimálně.
Tento stav napravuje tříčlenný autorský kolektiv v práci zaměřené především na pevnosti s modernějšími typy objektů postavenými s využitím betonu a pancíře. První ze dvou svazků se věnuje obléhání a obraně belgických a francouzských pevností na západní frontě. Vrcholem publikace je objevný popis bojů o opevnění v průběhu gigantické bitvy u Verdunu, od které letos uplyne 100 let.
Autorům se podařilo shromáždit řadu unikátních fotografií a v knize nechybí ani bohatá výkresová a mapová dokumentace, stejně jako barevné snímky současného stavu popsaných fortifikací. Hlavní text doplňuje obecný úvod do problematiky pevnostního stavitelství na přelomu 19. a 20. století a závěrečný výkladový slovník.

Komentáře ke knize
Martin Dubánek

Mgr. Martin Dubánek. Narozen v Ústí nad Orlicí. Absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 2000 archivář Vojenského ústředního ústavu - Vojenského historického archivu Praha, kde působí v rámci oddělení novodobých fondů a sbírek. Zabývá se především opevněním a historií vojenské techniky po roce 1945. V letech 1994 - 2010 aktivně činný v Muzeu československého opevnění v pěchotním srubu K-S 5 "U potoka". Autor má více než 300 odborných článků publikovaných v řadě domácích i zahraničních časopisů.

Jan Pavel

Narozen 8.1.1978 v Rychnově nad Kněžnou. Ing. ekonomie, Ph.D., práce z oboru , též publicistika z vojenské historie.

Ondřej Filip

Narozen 1974 v Ústí nad Orlicí. Mgr., autor webových stránek Bunkrologický zápisník, zabývá se zahraniční fortifikací, povoláním právník.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více