Načítám...

Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

facebook instagram

633 squadrona - Operace Titan.

Frederick Escreet Smith

Baroko & Fox | 1999


Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Dobrý
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 167
Jazyky: česky
Překladatel: Naďa Šelbická
Vydání: Vyd. 1
ISBN: 80-85642-15-8 (brož.)
Vydáno v: Beroun
Vystaveno: st 5. dubna 2023 14:32
Dostupnost: Vyprodáno
Číslo položky: 532638

Nesmírné úsilí spojeneckých armád na jižním pobřeží Velké Británie v červnu 1944 mělo vyvrcholit v inkriminovaný den D masivním útokem přes Kanál.
Následné vylodění v Normandii představovalo nesmírně náročný úkol, jehož nezdar mohl na dlouho ovlivnit válečné dění v celé Evropě. Úspěch by znamenal otevření dlouho očekávané druhé fronty a sevření mocné německé armády do kleští.
V momentě, kdy se daly v důsledku očekávané spojenecké invaze do pohybu těžké tankové divize SS na jihu Francie, byla 633. Squadrona pověřena provedením velmi nebezpečné mise. Jejím příspěvkem do spojeneckého úsilí bylo letět přes Němci obsazenou část francouzského území a zničit klíčový most přes řeku Loiru. Tento strategický tah, který měl zabránit přesunu pověstných německých tanků Tiger do Normandie, byla opět mise plná nebezpečí skrývající se v silné protiletecké obraně a husté síti ochranných balonů.
Letce trápí vysoký stupeň utajení akce i zvládání neobvyklých úkolů. Zároveň bojují s únavou, beznadějí válečných útrap a také s vlastním strachem.
Přesto závod s časem začíná ...

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!

Výhodné komplety

Kupte knihy hromadně za výhodné ceny!

Procházet