Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Od bodáku po tryskáče : nedokončené československé zbrojní projekty : 1945-1955

Martin Dubánek

Mladá fronta | 2011


379 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 315 s., [16] s. obr. příl
Jazyky: česky
Vydání: 1. vyd.
ISBN: 9788020425157
Vydáno v: Praha
Vystaveno: so 16. března 2024 10:04
Číslo položky: 794192

Nedokončené československé zbrojní projekty 1945–1955.
Československo se proslavilo zbrojním průmyslem, který zajišťoval potřeby domácí armády a dosahoval velkých exportních úspěchů. Řada čs. zbraní však z různých příčin skončila v propadlišti dějin a dnes je připomínají jen potrhané dokumenty, výkresy, zažloutlé fotografie a v lepším případě dochované prototypy.
Právě takovým „nedokončeným projektům“ se už řadu let věnuje známý vojenský historik Martin Dubánek. V tomto svazku shrnul své poznatky o období, kdy se v čs. armádě mísily předmnichovské vlivy s poznatky z druhé světové války, se zkušenostmi získanými z používání kořistní a importované techniky a s technologiemi a doktrínou vítězné sovětské armády, jejíž vliv díky politické situaci nakonec převládl.
Kniha obsahuje objevné archivní informace a unikátní obrazový doprovod a pojednává nejen o samotných zbraních, ale také o zúčastněných konstruktérech či důstojnících, kteří o osudech zadaných projektů rozhodovali.

Martin Dubánek

Mgr. Martin Dubánek. Narozen v Ústí nad Orlicí. Absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 2000 archivář Vojenského ústředního ústavu - Vojenského historického archivu Praha, kde působí v rámci oddělení novodobých fondů a sbírek. Zabývá se především opevněním a historií vojenské techniky po roce 1945. V letech 1994 - 2010 aktivně činný v Muzeu československého opevnění v pěchotním srubu K-S 5 "U potoka". Autor má více než 300 odborných článků publikovaných v řadě domácích i zahraničních časopisů.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více