Načítám...

Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

Mrtví koně

Francis Lee

2009


Tuto knihu jsme již prodali 3x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Dobrý
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 171
Kategorie: Detektivky 6179x
Vystaveno: čt 24. října 2019 8:55
Dostupnost: Prodáno

Pod průměrným žokejem je zastřelen průměrný kůň, když se nečekaně řítí na čele do cíle. Nezůstane však dlouho jedinou obětí, násilností a zločinů přibývá. Hlavní hrdina s přítelem policistou se marně snaží dopátrat, odkud rány dopadají. Spekulují o vlivu invaze amerických majitelů koní do britského národního sportu, podezírají členy mezinárodního syndikátu vlastníků, časem přibývá i nedůvěra ke spekulantům s pozemky. Do cesty se jim staví zastřené finanční machinace, likvidace podezřelých firem, mizení možných viníků. Konečné řešení najdou vlastně náhodou a je vskutku šokující.
Francis Lee si sice vyzkoušel koňská sedla, ale nikdy nevyhrál žádný dostih. Neprosadil se ani jako trenér. Na papíře mu to ale jde jedna radost. Přítel Dicka Francise se viditelně přiučil od velkého mistra, živý spád příběhu, napětí i překvapivé rozuzlení si nezadají se stylem nejúspěšnějších detektivek jeho vzoru.

Francis Henry Lee CBE je bývalý anglický fotbalista. Francis Lee hrál útočníka za Bolton Wanderers FC, Manchester City FC a Derby County FC. Vyhrál ligu v Manchesteru i v Derby. S Manchesterem City vyhrál roku 1970 Pohár vítězů pohárů, když porazili ve finále 2:1 Górnik Zabrze a Lee v něm dal gól z penalty. V reprezentaci hrál 27 zápasů a dal 10 gólů. Hrál na MS 1970. Po skončení hráčské kariéry se dal Lee na byznys. Měl továrnu na toaletní papír. V letech 1994–1998 byl hlavním vlastníkem a předsedou Manchesteru City. V tomto článku byl použit překlad textu z článku Francis Lee na anglické Wikipedii.

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu