Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Moře, objevy, staletí

Petr Křivský, Aleš Skřivan

1980


Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Dostupnost: Vyprodáno
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 302
Jazyky: česky
ISBN: 23-118-80
Náklad: 50 000 ks
Vystaveno: pá 31. března 2023 17:04
Číslo položky: 529690

Zámořské objevy od starověku po 19. století.

Populárně vědecká práce o objevování neznámých oceánů a pevnin Země se zaměřuje především na události, které měly podstatný význam pro historický vývoj. Autoři vycházejí z objevů antiky, na jejímž odkazu stavěl evropský středověk vrcholícím ,,stoletím velkých zeměpisných objevů’’ a seznamují s osudem mořeplavců a objevitelů v pozdějších dobách 19. století.

Aleš Skřivan

Narozen 11.11.1944 v Uhříněvsi. Prof., PhDr., historik, práce a překlady z oboru novodobých dějin a mezinárodních vztahů.

Petr Křivský

Narodil se 28. 6. 1944 v Sobíňově a od roku 1969 žije v Praze. Vystudoval obor historie-filozofie na filozofické fakultě Univerzity Karlovy . Pracoval v Ústavu československých a světových dějin ČSAV a ve Státním pedagogickém nakladatelství. Původním povoláním je historik a jeho zájem je zaměřen k evropským dějinám XIX. století a k dějinám sociálně utopického myšlení. Kromě desítek odborných a populárně vědných článků, recenzí a knižních doslovů sestavil a přeložil výbor z díla Ch. Fouriera Velká metamorfóza a spolu s Alešem Skřivanem vydal knihy Opožděná expanze , Moře, objevy, staletí , Století odchází a Věk starý a nový .

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více