Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

Mata Hari

Rudolf Ströbinger

Vydavateľstvo politickej literatúry | 1968


Tuto knihu jsme již prodali 5x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Mírně opotřebená
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 160
Kategorie: Literatura faktu
Série: Magnet , 4/68
Vydání: 1
Vydáno v: Bratislava
Poznámka: obálka Miroslav Houska
Vystaveno: út 16. května 2017 9:35
Dostupnost: Prodáno

Postava Mata Hari, opředená především zásluhou filmu a bulvární literatury, vešla do povědomí starší generace jako největší vyzvědačka první světové války. Když se padesát let po její smrti zpřístupnily archívní materiály - autor se k nim dostal jako jeden z prvních vůbec - ukázalo se, že historie jejího života se podstatně rozchází s tradovanou podobou.

Příběh slavné tanečnice, která se za války dostala do krvavé hry zvané špionáž, ke napsán neobyčejně čtivě a poutavě. Jeho dramatičnost a napínavost vyplývá nejen z pestrých osudů Mata Hari, ale hlavně z odhalování nepravd a výmyslů, nashromážděných dřívějšími autory. Náš čtenář má tak poprvé možnost se seznámit s nezkreslenou historií života proslulé vyzvědačky vyprávěnou na pozadí válečných událostí 1914 - 1917.

Rudolf Ströbinger byl novinář, publicista a spisovatel. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy pracoval jako redaktor a zástupce šéfredaktora v Lidové demokracii, po srpnu 1968 emigroval do Německa, kde působil v československém vysílání Deutsche Welle a Rádia Svobodná Evropa a od začátku 80. let až do své smrti byl předsedou exilového PEN klubu německé jazykové oblasti. Po listopadu 1989 zůstal v Německu, psal do řady českých deníků a spolupracoval s Českým rozhlasem 6 a rádiem Impuls. Byl autorem i dvou desítek knih literatury faktu; zajímal se především o nejnovější dějiny, zejména o zpravodajské zákulisí první a druhé světové války a historii protinacistického a protikomunistického odboje . Zemřel v severoněmeckém městě Hage, kde dlouhá léta žil.

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!