Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Marxisticko-leninská filozofie a problémy války, míru a armády

František Ochrana, Květoň Holcr, Zdeněk Konvička, Michal Lônčík, Vilém Vojtěch, Josef Trefil, Jan Štrof, Karel Pospíchal, Antonín Parolek, Josef Oborný, L'udovít Lupták, Jaroslav Erneker, Ján Kovarčík, Alois Kolínek, Josef Hrouda, Bohumil Hnízdo, Emil Děvečka, Peter Barták

Naše vojsko | 1987


199 Kč

Stav:
Velmi dobrý, bez obálky
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 634
Jazyky: česky
Vydání: 2. upravené vydání
Vydáno v: Praha
Vystaveno: po 11. března 2024 12:56
Číslo položky: 784325

Výsadkové a průzkumné jednotky představují elitu každé armády. Nejinak tomu bylo a je i v armádě bývalého Československa a armádě České republiky.

Komentáře ke knize
František Ochrana

prof. PhDr. František Ochrana, DrSc. . Absolvent Vojenské akademie v Bratislavě , postgraduálního studia v oboru filozofie-historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze , M. A. manažerského studia na European Business School v německém jazyce . Po absolvování Vojenské akademie následovalo studium vědecké aspirantury . Poté se stal učitelem na katedře filozofie. Postupně získal tituly docent v oboru filozofie ; doktor věd v oboru filozofie , docent v oboru finance a profesor v oboru finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. V letech 1991–1996 působil na ekonomickém úseku ministerstva obrany. V letech 1996–2016 pracoval jako učitel na katedře veřejných financí Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze. Od roku 2005 až dosud působí na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy jako vědecko-výzkumný pracovník Centra pro sociální a ekonomické strategie a profesor katedry veřejné a sociální politiky. Zabývá se metodologií vědy, veřejnými financemi, rozhodováním ve veřejné správě a veřejnými zakázkami. Je autorem dvou desítek monografií a řady vědeckých článků, spoluautorem několika desítek knih a řešitelem a spoluřešitelem několika desítek vědeckých projektů. Je vysokoškolským učitelem a vědecko-výzkumným pracovníkem. Je autorem více samostatných monografií se zaměřením na veřejnou správu, veřejné finance a metodologii vědy. V rámci svého odborného působení se zaměřuje na problematiku optimalizované alokace zdrojů a efektivnosti ve veřejném sektoru. Trvale spolupracuje jako expert s četnými orgány ústřední státní správy . Je členem mezinárodní organizace International Institute of Public Finance.

Květoň Holcr

Narozen 8. 4. 1938 v Nitře . Prof., PhDr., DrSc., slovenský odborník na teorii policejních věd, vysokoškolský pedagog, též autor vojenského spisu, odborný překladatel z ruštiny. Působí také v ČR.

Zdeněk Konvička

Autor publikací z oboru filozofie, lékařství, sociologie, společenské vědy.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Nevíte co číst?

Pošleme vám knihu z vašeho oblíbeného žánru jen za 29 Kč.

Zjistit více