Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Kellner

Lukáš Kovanda, Jaroslav Spurný, Jiří Nádoba, Jakub Patočka, Ondřej Neumann, David Macháček, Petr Fischer, Vojtěch Boháč, Adam Junek, Jiří Štický, Filip Jirouš, Robert Čásenský, Daniel Hůle, Evžen Hart, Petr Kolář, Radovan Vávra, Martin Schmarcz, Petr Šimůnek

Zeď | 2021


269 Kč 219 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 335
Jazyky: česky
Vydání: Vydání první
ISBN: 9788090790971
Vydáno v: Praha
Vystaveno: st 21. února 2024 17:03
Číslo položky: 764721

Kdo vlastně byl Petr Kellner? Novodobý Baťa, nebo bezskrupulózní miliardář, který pro svůj byznys a zájem neváhal udělat cokoliv? Co znamenal pro Česko? Jaký je jeho odkaz pro tuhle zemi? A jak moc ji ovlivňoval? Jaký byl ve skutečnosti muž, který toho tolik dokázal a přitom chtěl zůstat maximálně utajen před médii a veřejností? Nejbohatšího Čecha provázely tajemství i kontroverze, které nikdy nevysvětlil. Poslední rozhovor dal v roce 2012. Co ho vyneslo na samotný vrchol? Jak se z prodejce kopírek stal nejbohatší Čech? Jak se mu podařilo rozjet byznys v divokém Rusku 90. let? A změnil kvůli podnikání v Číně českou zahraniční politiku? Jak moc tahal za nitky a ovlivňoval zákulisí české politiky? Proč platil Václava Klause? Čím předčil konkurenty a v čem byl tak jiný? V čem tkvělo tajemství jeho úspěchu? Co ho motivovalo ve snaze vydělávat další a další miliardy? Kam byl ochoten zajít ve svém byznysu s chudobou? A jak to bylo s jeho filantropií? Jak ho vnímali lidé, kteří mu byli nablízku? Jaký byl jeho mediální obraz a jaký byl ve skutečnosti? V unikátním projektu se sešli lidé, kteří s ním, nebo pro něj pracovali, novináři, kteří s ním pořídili jedny z mála rozhovorů, které kdy dal, ti, kteří jeho dráhu sledovali čtvrt století, ekonomové, komentátoři, investigativní reportéři. Společně předkládají plastický, mnohovrstevnatý pohled na Petra Kellnera, na jeho úspěchy i pár neúspěchů, na jeho kontroverze i bohulibé počiny. Autoři: Boháč Vojtěch, Čásenský Robert, Fischer Petr, Hart Evžen, Hůle Daniel, Jirouš Filip, Junek Adam, Kolář Petr, Kovanda Lukáš, Macháček David, Nádoba Jiří, Neumann Ondřej, Patočka Jakub, Schmarcz Martin, Spurný Jaroslav, Šimůnek Petr, Štický Jiří, Vávra Radovan.

Jaroslav Spurný

Jaroslav Spurný je český investigativní novinář. Střední průmyslovou školu v Břeclavi opustil krátce před maturitou, přičemž vedení školy písemně spravil o tom, že se tak děje z důvodu porušování lidských práv ve škole. V roce 1983 podepsal Chartu 77. V roce 1990 spoluzakládal týdeník Respekt, kde pracuje dosud. Zabývá se kontroverzními tématy jako je StB, tunelování nebo korupce. V roce 2002 vydal knihu Česká kocovina. V roce 2018 mu vyšly další dvě knihy - první je knižní rozhovor s dlouholetým členem zpravodajské komunity Karlem Randákem s názvem Nepohodlný agent , druhá - Jací jsme dnes, s podtitulem Česko od roku 1989 očima investigativního novináře - vydalo nakladatelství Torst. Jaroslav Spurný je držitelem prestižní novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského za rok 2004. V roce 2012 byl Sdružením Ferdinanda Peroutky vyznamenán Cenou Ferdinanda Peroutky pro nejlepšího novináře za rok 2011. Je také držitelem Novinářské ceny 2011 udělované nadací Open Society Fund, a to v kategorie psané žurnalistiky "Nejlepší investigativně-analytický příspěvek" za článek "Zničte dokument číslo 1439". V roce 2017 dostal osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu. Je ženatý, má tři děti.

Jakub Patočka

Jakub Patočka je český novinář a politik, bývalý environmentální aktivista a dlouholetý šéfredaktor Literárních novin. Vystudoval sociologii na Masarykově univerzitě . V roce 1989 společně s Janem Beránkem založil Hnutí DUHA, jež se pod jeho vedením stalo českým členem významné mezinárodní ekologické organizace Přátelé Země. V roce 1991 stál pří zrodu časopisu Poslední generace, který se posléze v roce 1997 přejmenoval na Sedmou generaci. Byl jeho šéfredaktorem až do roku 1999 a přispívá do něj až do současnosti. Členem Zelených byl od roku 2002. V letech 2003 až 2005 spolu s Beránkem vedl Stranu zelených, za niž Patočka v roce 2004 kandidoval na prvním místě kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu. V roce 2005 jej ve vnitrostranickém sporu porazila skupina kolem Martina Bursíka, což vedlo k Patočkově následnému odchodu ze strany. V letech 1999 až 2009 byl šéfredaktorem týdeníku Literární noviny. V roce 2005 se dostal do sporu se většinou redakce LtN, která na protest proti jeho metodám práce odešla a založila v říjnu 2005 konkurenční časopis A2. Od května 2002 byl sedm let členem správní rady Nadace Michaela Kocába, která spravuje 29 milionů korun pocházejících dle dostupných informací z vytunelovaného všeobecného investičního fondu TREND. Nadace Michaela Kocába od svého založení podporovala Literární noviny. Počátkem roku 2009 předal LtN do rukou sdružení Právo, solidarita a informace, které je spojeno s bývalým sociálnědemokratickým ministrem zemědělství Janem Mládkem, který v té době byl i ředitelem Masarykovy dělnické akademie propojené se ČSSD. O Patočkovi se psalo v souvislosti s tzv. Kuřimskou kauzou. Policie u něj doma v souvislosti s případem prováděla domovní prohlídku. Patočka pomáhal Kláře Mauerové spojit se s odborníky, kteří jí pomohli ...

Lukáš Kovanda

Narozen 1980 v Praze. Ekonom a žurnalista, původně vystudoval demografii, práce z oboru kapitálových trhů a metodologie ekonomické vědy.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu