Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Jeseníky : turistický průvodce

Kartografie | 2004


Tuto knihu jsme již prodali 2x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 105
Kategorie: Místopis, Turistický průvodce
Série: Edice regionálních průvodců , sv. 7
Vydání: 1
ISBN: 80-7011-802-4
Vydáno v: Praha
Dostupnost: Prodáno

Další z řady průvodců po turisticky atraktivních místech České republiky je určen jak zkušeným turistům, tak občasným výletníkům či rodinám s dětmi a poslouží jako zdroj informací o území jako celku i o jednotlivých lokalitách, jako inspirace k výletům i seznam užitečných kontaktů. Útlá, více než stostránková knížka, kterou lze vzít sebou na cesty, obsahuje vedle textů 60 barevných fotografií a kvalitní doprovodné plánky a turistické mapy.
Text je rozčleněn na několik kapitol. Úvod představí přírodní, geologický a historický charakter krajiny, následuje část věnovaná CHKO Jeseníky, a dále blok abecedně řazených hesel o turisticky zajímavých lokalitách. Jednotlivá hesla obsahují informace o přírodních, historických a architektonických zajímavostech, významných osobnostech, příběhy a pověsti spojené s daným místem, tipy na ubytování i stravování, sportovní vyžití, kulturní aj. akce a další praktické informace. Hesla jsou doplněna speciálními tematickými stránkami, které se více věnují některým specifikům oblasti (např. Historie dobývání kovů).
V publikaci najdete také nápady, jak a kde aktivně strávit dovolenou, nebo přímo několik tipů na pěší výlet, výlet na běžkách či na kole. Výlety jsou podrobně popsány a zakresleny v mapách.
Na konci publikace je pak rejstřík a další praktické informace