Antikvariát Avion

1. máje 59/5 Liberec

Jedovatí živočichové

Václav Pfleger, Antonín Kůrka

Academia | 1984


Tuto knihu jsme již prodali 13x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 165
Kategorie: Zoologie
Vydání: 1
ISBN: 21-092-84
Vydáno v: Praha
Náklad: 20 000 ks
Poznámka: obálka Jaroslav Krouz
Vystaveno: pá 19. května 2017 14:10
Dostupnost: Prodáno

Publikace má populárně vědeckou formou přiblížit čtenáři svéráznou a atraktivní skupinu jedovatých živočichů, zahrnující druhy od prvoků až po savce. Dosud není u nás kniha, která by se podrobně zabývala popisem, způsobem života a rozšířením jedovatých živočichů.
Autoři se zaměřili především na druhy významné pro člověka. Upozorňují však i na druhy, které jsou jedovaté pro ostatní živočichy a jsou zajímavé ekologicky, faunisticky nebo morfologicky. Kromě známých a populárních suchozemských skupin, jako jsou pavouci, štíři nebo hadi, je čtenář informován i o řadě méně známých, i když významných mořských jedovatých živočichů, kteří způsobují každoročně vážná zranění plavcům, potápěčům nebo rybářům.
Textová část knihy je uspořádána podle zoologického systému. Čtenáře seznamuje se vzhledem jedovatých živočichů, způsobem jejich života, rozšířením, se stavbou jedového ústrojí, s příznaky otravy a s terapií. V publikaci je bohatý výběr významných druhů, které mistrně zobrazila akademická malířka Alena Čepická na 64 černobílých a barevných tabulích. Text je doplněn kresbami různých typů jedových ústrojí.
Záměrem autorů nebylo vypracovat vědecké dílo jen pro skupinu odborníků, ale zpřístupnit dosavadní poznatky širšímu okruhu zájemců o přírodu, studentům a všem, kteří se mohou s jedovatými živočichy a jejich jedy setkat — potápěčům, turistům, zdravotníkům i našim pracovníkům v zahraničí.

18 obrázků v textu, 64 křídových příloh

RNDr., pracovník zoologického oddělení Národního muzea v Praze. Malakolog, práce v oboru, publikovány též časopisecky.

Poštovné zdarma

již od 599 Kč!

Ekologické balení

baleno s láskou!

Tisíce knih skladem

a každý den další!