Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Hledání budoucího času : antologie současné světové science fiction

Zdeněk Volný, Jaroslav Veis, Z Volný

Práce | 1985

Kategorie:

Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Dostupnost: Vyprodáno
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 486
Jazyky: česky
Ilustrátor: Stanislav Vajce
Překladatel: Zdeněk Volný, Bohuslav Mánek, Ludmila Nováková, Miroslava Ne...
Edice: Erb 142x
Vydání: 1
ISBN: 24-094-85
Vydáno v: Praha
Náklad: 55 000 ks
Poznámka: obálka Vladimír Janský
Vystaveno: st 18. ledna 2017 11:23
Číslo položky: 1672

Jaroslav Veis a Zdeněk Volný pro nás připravili to nejlepší, co se dalo v soudobé sci-fi roku 1985 najít. Samo sebou se museli přizpůsobit době, a tak je v antologii více spisovatelů z SSSR, než je zdrávo. Jinak ale kniha také obsahuje několik pěkných kousků od českých autorů a nezapomínejme ani na Angličany, Američany, Švédy, Poláky, Bulhary, Němce… Celkem tu najdete 51 povídek:
Buď nás spojí láska (sir Arthur Charles Clarke); Kosmická báseň č.3: mimo letovou dráhu (Edwin Morgan); Langrangeův bod (Ljuben Dilov); Návrat (Gustavo Gasparini); Džambalové (Ilja Iosifovič Varšavskij); Nevinnost (Joanna Russ); Dokonalý zločin (Gerhard Branstner); Nevěřte Pozemšťanům (Harlan Jay Ellison); Samota (Ivan Izakovič); Stroj, který vyhrál válku (Isaac Asimov); Tříčlenná hlídka (Czeslaw Chruszczewski); Bludný duch (Sten Svensson); Masky (James Benjamin Blish); Vyslanci (Andrzej Czechowski); Takové legrační stromy (Viktor Dmitrijevič Kolupajev); Vykoupení (Zdeněk Volný); Bezpečný za každé rychlosti (Larry Niven); Venku (Brian Wilson Aldiss); První lidé na Merkuru (Edwin Morgan); Kruci, Už zase snížíli - výšku stropu. Nesmím si zapomenout koupit nové - nákoleníky (Tor Age Bringsvaerd); Sexploze (Stanislaw Lem); Ptáci (Thomas Michael Disch); Železný voják (Michail Nikolajevič Grešnov); Autor akáciových semen a další výňatky z časopisu společnosti pro therolingvistiku (Ursula Kroeber Le Guin); PI (Max von der Grün); Potěšení pro Váz i celou Rodyna (Jaroslav Veis); Povaha katastrofy (Michael John Moorcock); Lidské břímě (Dmitrij Alexandrovič Bilenkin); Puftole (Gilbert M. Jensen); Smrtonosné poslání Phinease Snodgrasse (Frederik Pohl); Enklávy (Herbert W. Franke); Droga pravdy (Robert Albert Bloch); Poválečné děti (Lubomír Macháček); Systém (Ben Bova); Budeme stát za to? (Clifford Donald Simak); Tři kvarky (Jeremej Ijudovič Parnov, Michail Tichonovič Jemcev); Jako v mládí (Theodore Sturgeon); Anděl posledního soudu (Josef Nesvadba); Liška a les (Raymond Douglas Bradbury); Pavučina (John Wyndham); RNK (Gyula Hernádi); Leonardo číslo dvě (Kirill Bulyčov); Tohle že lidi dělají? (Robert Sheckley); Cerebroskop (Konrad Fialkowski); Paralelní maskování (Gilda Muso); Konvice na čaj (Gennadij Samojlovič Gor); Fotografovaná myšlenka (Frigyes Karinthy); Záchranný stroj (Philip Kindred Dick); Předmanželská zkušenost (Hernani Donato; Doktor (Henry Slesar); Záznam č. 12 (James Graham Ballard).

Komentáře ke knize
Zdeněk Volný

Zdeněk Volný je český spisovatel a překladatel. V letech 1964–1967 studoval obor chemie na Přírodovědecké fakultě a v letech 1968–1973 obor tisk a rozhlas na tehdejší Fakultě sociálních věd a publicistiky resp. Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. V letech 1974–1977 byl redaktorem časopisu Tvorba a v letech 1977–1987 šéfredaktorem revue Světová literatura . V letech 1987–1992 měl svobodné povolání, v letech 1992–2003 působil jako ředitel nakladatelství Bonus Press a od roku 2003 má opět svobodné povolání. Do literatury vstoupil na počátku osmdesátých let 20. století jednak jako autor novel ze současnosti , jednak jako autor sbírek sci-fi povídek . Dnes patří k ústředním postavám české science fiction.

Jaroslav Veis

Jaroslav Veis je český spisovatel , publicista, novinář, redaktor a překladatel z angličtiny. Jaroslav Veis se narodil roku 1946 v Praze. Po maturitě roku 1963 začal pracovat v nakladatelství Svoboda. Roku 1964 se přihlásil ke studiu žurnalistiky na Institutu osvěty a novinářství, resp. Fakultě osvěty a novinářství, resp. Fakultě sociálních věd a publicistiky Univerzity Karlovy , které ukončil roku 1970. Roku 1971 se oženil s novinářkou a rovněž překladatelkou z angličtiny Veronikou Maxovou, se kterou má dva syny. Od roku 1970 do roku 1972 pracoval Jaroslav Veis jako odborný asistent v Ústavu světové ekonomiky Československé akademie věd. Roku 1973 nastoupil jako redaktor do časopisu Sedmička pionýrů a začal se zabývat popularizací vědy a techniky a psaním vědeckfantastických povídek. Své populárně vědecké články vydával v celé řadě periodik a za tuto svou činnost obdržel roku 1976 cenu Československé akademie věd. Svou práci v Sedmičce pionýrů ukončil Jaroslav Veis roku 1984, kdy se stal vedoucím redaktorem v nakladatelství Mladá fronta. Od roku 1990 do roku 1993 pak působil v deníku Lidové noviny . Poté odjel na roční stipendium do USA. Po návratu v roce 1994 krátce pracoval ve zpravodajské redakci Rádia Svobodná Evropa v Praze a od roku 1995 začal souběžně pracovat v redakci vědeckého časopisu KMIT a v Centru nezávislé žurnalistiky. V roce 1995 získal Cenu ČSAV.. Roku 1996 se stal členem Centra mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a komentátorem týdeníku Týden. Od roku 1997 působí jako poradce předsedy a nyní místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Petra Pitharta. Kromě své činnosti literární a popularizační se Jaroslav Veis také podílel na vzniku českého sci-fi fandomu. Sci-fi tvorbou se zabýval i teoreticky, je autore...

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Google Logo Google Star
4.6 zákaznické recenze

Dárkové poukazy nově v nabídce.

Hledáte dárek pro náročné knihomoly?

Vybrat