Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Československá zahraniční politika 1918-1938 : kapitoly z dějin mezinárodních vztahů

Antonín Klimek, Eduard Kubů

Institut pro středoevropskou kulturu a politiku | 1995


Tuto knihu jsme již prodali 4x. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Stav:
Dobrý
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 115
Kategorie: Politologie
ISBN: 80-85241-88-9
Vydáno v: Praha
Dostupnost: Prodáno

Jak už název prozrazuje, kniha celkem detailně popisuje stav Československé republiky fakticky od jejího vzniku 1918 až po zánik 1. republiky v roce 1938 vstupem německých vojsk na naše území. Autoři se podrobně zabývají jak vnitrostátní, tak i mezinárodní situací, a to z politického i hospodářského hlediska. Dobře vnímají veškeré souvislosti mezi jednotlivými událostmi.

Autoři důkladně popisují působení dr. Eduarda Beneše v mezinárodní i české politice. Jelikož on byl tvůrcem veškeré naší diplomacie a společně s T. G. Masarykem nejaktivnějším politikem své doby. V knize je popsána celá jeho kariéra od počátečních snah muže v exilu s nejistou podporou vlastních obyvatel, přes jednu z hlavních postav Společnosti národů, až po jeho zvolení prezidentem. Podrobně jsou popsána veškerá jeho rozhodnutí s ohlédnutím na možné následky.

Autoři Eduarda Beneše vykreslují jako téměř bezchybného jednatele, frankofila, ale zejména jako muže, který vždy volil to nejlepší pro Československo a zasloužil se o vznik a po dvacet let stabilně fungující první republiku. Patří mu i jeden evropský unikát, jelikož byl ministrem zahraničí po dobu 17 let.