Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Česko-německý slovník A-O + P-Ž : [2], P-Ž

Hugo Siebenschein, Eduard Beneš

Státní pedagogické nakladatelství | 1983

Kategorie:
Štítky:

129 Kč 99 Kč

Stav:
Dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 778
Jazyky: česky , německy
Edice: Střední slovníky jednostranné 58x
Vydáno v: Praha
Vystaveno: út 13. prosince 2022 16:10
Číslo položky: 458573

2 svazky, 840+1064 stran Opravené vydání nejrozsáhlejšího česko-německého slovníku nabízí na 218 000 českých výrazů a 304 000 německých ekvivalentů. Je v něm zpracována všeobecná slovní zásoba spisovného i hovorového jazyka, spolu s odbornou terminologií mnoha oborů. Heslová záhlaví jsou opatřena vysvětlivkami a syntaktickými charakteristikami, užití v kontextu je ilustrováno na příkladech a bohatě je uváděna i frazeologie. Německé výrazy jsou přepsány do nového pravopisu a uvádějí se u nich základní gramatické informace. V komplexně zpracovaných heslech přináší všeobecnou slovní zásobu jazyka (i v jeho hovorových a expresivních významech) spolu s odbornou a vědeckou terminologií mnoha oborů. Všechny příklady použití jsou uváděny s českým překladem, bohatě jsou zastoupena ustálená slovní spojení včetně idiomatických výrazů; hesla jsou v dostatečné míře vybavena gramatickým a výslovnostním aparátem. Slovník je vybaven přehledem německé gramatiky a je určen překladatelům, studentům pokročilejších úrovní a všem zájemcům o němčinu.

Komentáře ke knize
Hugo Siebenschein

Hugo Siebenschein byl český literární historik, germanista, lexikograf a autor učebnic. Je znám především svým česko-německým a německo-českým slovníkem, zatím nejmodernějším ve své rozsahové kategorii.

Eduard Beneš

PhDr. Eduard Beneš, CSc. byl český germanista a didaktik cizích jazyků. Eduard Beneš studoval bohemistiku a germanistiku na Karlově univerzitě v Praze a byl žákem Otokara Fischera a Josefa Janka. Po promoci v roce 1934 působil 20 let jako gymnaziální profesor v Praze . Ze školního prostředí pak odchází na Akademii věd a zde působí na Katedře cizích jazyků. Jeho neúnavná přednášková činnost na zahraničních i domácích lingvistických fórech , četných zahraničních a všech tehdejších domácích univerzitách, jakož i jeho činnost v redakčních radách a nejrůznějších komisích ustala poté, co skončilo pražské jaro 1968. Půl roku před svým odchodem do důchodu byl v roce 1970 propuštěn z Akademie věd, byl nucen opustit i svou práci v mezinárodním měřítku. Po roce 1971 nesměl doma publikovat vůbec, a tak část jeho pozdějších prací vycházela v zahraničí. Bohaté zkušenosti ze středoškolské výuky Eduard Beneš dokonale zhodnotil ve svém lingvistickém myšlení, věnoval se především syntaxi, odbornému jazyku, kontrastivní lingvistice a lingvodidaktice němčiny. Publikace, na nichž se podílel a jichž si i dnešní didaktici němčiny velmi váží, jsou zejména učebnice němčiny pro různé typy škol, různé věkové kategorie a cílové skupiny .

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Lidé také hledají

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více