Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Bílá ruka : za tajemstvím hradu Handštejna

Zdeněk Kárník

Knižní klub | 2003


49 Kč 45 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem na prodejně
Vazba: Pevná
Počet stran: 157
Jazyky: česky
Vydání: Vyd. 1
ISBN: 80-242-0956-X (váz.)
Vydáno v: Praha
Vystaveno: st 7. července 2021 13:26
Číslo položky: 203212

Dobrodružný příběh pro mladé čtenáře je zasazen do kulis druhé světové války. Ale partu venkovských kluků víc než válka, která se zdá být daleko za humny rodné vesnice, zajímá tajemství starého hradu, zejména jeho podzemních chodeb. Příběh, plný napětí, který začíná jako nevinná klukovská hra, se postupně mění v drama, v horor, v němž jde o život.
Autor je historik. Bílou ruku začal psát pro své děti v době, kdy nesměl z politických důvodů přednášet a publikovat odborné práce. Po letech se k příběhu, z něhož zaznívá odvěká klukovská touha po dobrodružství, vrátil a Bílá ruka se konečně dostává ke svým čtenářům.

Poznámka redakce:
Rukopis nadšeně doporučil k vydání 12letý vnuk známého českého prozaika Eduarda Petišky. Můžeme dohodnout dětskou recenzi, rozhovor, foto atd… Je to velice chytrý kluk.

Komentáře ke knize
Zdeněk Kárník

Zdeněk Kárník byl český historik a pedagog. Narodil se v rodině východočeského obchodníka Františka Kárníka. V mládí jej ovlivnil mj. starší bratr František, předčasně zemřelý v osmatřiceti letech, asistent a později docent Vysoké školy politických a hospodářských věd , silně vlastenecky orientovaný a za války podporující protinacistický odboj. Zdeněk Kárník vystudoval Reálné gymnázium F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou a od roku 1950 Fakultu společenských nauk Vysoké školy politických a hospodářských věd v Praze, od roku 1952 sloučené s Filozoficko-historickou fakultou Univerzity Karlovy, od roku 1954 na témže ústavu vyučoval, v roce 1965 se stal docentem moderních československých dějin. Roku 1968 se angažoval v obrodném procesu na fakultě i mimo ni, po rozpuštění tamní stranické organizace se odmítl znovu do komunistické strany přihlásit a žádat o přijetí. V roce 1969 musel z politických důvodů ukončit pedagogickou činnost na vysoké škole, o rok později byl donucen fakultu opustit; vrátit se mohl roku 1990 . 1970–90 pracoval ve Středisku státní památkové péče Středočeského kraje. Řadě dalších perzekvovaných historiků pomohl z pozice referenta k obživě zadáváním odborných úkolů pod svými či cizími jmény. Publi­koval v samizdatu nebo pod cizími jmé­ny . Působil na Univerzitě Karlově v Praze, Akademii věd České republiky a rovněž na vysokých školách v rodném regionu, Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové, Fakultě humanitních studií, později Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. V letech 1968–1969 a 1990–1992 byl členem rehabilitační komise FF UK, 1989...

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více