Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

Básníci a vražda

Robert van Gulik

Perseus | 1995


50

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Pevná
Počet stran: 151
Kategorie: Detektivky
Překladatel: Evžen Albert
Série: Příběhy soudce Ti
Vydání: 1
ISBN: 80-85976-03-X
Vydáno v: Plzeň
Poznámka: obálka František Spurný
Dostupnost: Prodáno

Za časů soudce Ti vyžadoval literární svět staré Číny od svých stoupenců intenzivní studium a téměř bezvýhradnou oddanost: studenti i akademici se uzavírali do samoty archivů a knihoven, aby nasávali moudrost svých předchůdců. Avšak i pod tak vznešenou pokličkou často vřely i méně skvostné příklady lidských emocí, někdy i vražda – jako je tomu v případě studenta Sunga a tanečnice Malé Fénix.

Soudce Ti přijíždí na návštěvu okresu Ťin-chua, aby se zúčastnil podzimních slavností, a do klína mu spadnou tyto dva záhadné případy. Klíč k celé záhadě zřejmě tkví v pološílené dívce jménem Šafrán, která sídlí ve Svatyni černé lišky v pustině za městem. Oba případy zřejmě nějak souvisí s případem generála Mo, jenž byl před osmnácti lety popraven za vlastizradu. A všichni podezřelí patří k opravdové literární smetánce: akademik, dvorní básník, mnich a překrásná básnířka.

A soudce Ti má pramálo času na vychutnávání slavnosti, protože na její závěr přichází s rozřešením celé záhady a na světlo světa vystoupí otřesné svědectví o tom, co může nastat, když se spolu snoubí básníci a vražda.