Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Aljaška - Dobrodružství do extrému : cesta na severozápad - na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobené plachetnici severskou divočinou k Beringovu moři

Leoš Šimánek, Čestmír Šebesta

Action-Press | 2003


169 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 195
Jazyky: česky
Ilustrátor: Leoš Šimánek, Čestmír Šebesta
Edice: Cestopisy 55x
ISBN: 9788023908428
Vydáno v: Rtyně v Podkrkonoší
Vystaveno: po 16. října 2023 15:28
Číslo položky: 664544

Od objevení Ameriky nenechala představa dostat se po vodě z Atlantiku do Pacifiku lidstvu klid. Koncem 18. století přejel konečně skotský objevitel Sir Alexander Mackenzie se svou posádkou na kánoích severní část kontinentu. V jeho stopách vyrazili Leoš Šimánek s Čestmírem Šebestou a našli zcela novou "cestu na severozápad". Jako prvým v historii se podařilo překonat na člunech pohoří Mackenzie, tvořící kontinentální rozvodí, které dělí vody Severního ledového oceánu od vod Pacifiku. Po řece Yukon pak pluli na vlastnoručně vyrobeném trimaránu. Loď tvořily tři nafukovací čluny spojejé dohromady. Pod plachtami se tak dostali z Kanady na Aljašku. Poté co Sever překvapivě brzy znovu opanovala zima a teploty klesly pod pětadvacet stupňů Celsia, začala řeka zamrzat. Tím byli Šimánek se Šebestou donuceni rozloučit se s představou ukončit cestu, jak plánovali, v Beringově průlivu. Nastala jediná starost - jak přežít. Stern - jeden z nejznámějších německých časopisů - vydal o této plavbě rozsáhlou reportáž pod titulem "Cesta do pekel", čimž perfektně vystihl jejich situaci. Beze sporu byla tato expedice tou nejdobrodružnejší a nejobtížnější ze všech, kterou kdy absolvovali! " (cesta na severozápad - na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobené plachetnici severskou divočinou k Beringovu moři)
Cesta na severozápad - na nafukovacích člunech a vlastnoručně vyrobené plachetnici severskou divočinou k Beringovu moři. Autoři se vydali ve stopách Sira Alexandra Mackenzieho a našli zcela novou "cestu na severozápad". Jako první překonali na člunech pohoří Mackenzie, dělící vody Severního ledového oceánu od Pacifiku. Po řece Yukon pak pluli na vlastnoručně vyrobeném trimaránu (spojených třech nafukovacích člunech) z Kanady až na Aljašku. Když řeka začala zamrzat, byli nuceni ukončit cestu v Beringově průlivu. Řešili hlavní problém: jak přežít. O jejich výpravě psal německý list jako o nejdobružnější a nejnebezpečnější ze všech, které podnikli.

Komentáře ke knize
Leoš Šimánek

Leoš Šimánek je český cestovatel a spisovatel. Narodil se v Chocni a po dokončení studia stavebního inženýrství krátce pracoval v oboru, ale brzy odešel do Německa. Přes hranice se dostal díky okopírovanému razítku. Zde získal státní občanství, stejně jako v Kanadě, kde později také žil. Zpět do Československa se vrátil až v roce 1990. Zpočátku své expedice podnikal sám, později se svou manželkou a dětmi. O svých cestách napsal řadu knih, například o cestování v Austrálii, Rusku, Aljašce, Novém Zélandu a nejčastěji Kanadě. Rovněž je autorem dobrodružného románu V zajetí polární zimy. Dále také dělal turné po Česku se svými diashow. Rovněž se věnoval horolezectví, provedl například prvovýstup na třítisícovku Mount Queen Bess. Se svými dvěma přáteli rovněž provedl prvovýstup na tehdy bezejmennou dvoutisícovku, kterou pojmenovali jako Friendship Mountain.

Čestmír Šebesta

Všestranně zručný strojní inžinýr dnes natáčí dokumentární filmy a píše cestopisy. Od roku 1979 se jako technický vedoucí zůčastnil řady expedic v Kanadě a na Aljašce.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Dárkové poukazy nově v nabídce.

Hledáte dárek pro náročné knihomoly?

Vybrat