Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

100 tajemství lidského úspěchu

David Niven

Portál | 2003


99 Kč 59 Kč

Stav:
Dobrý až velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 167
Jazyky: česky
Vydání: 1
ISBN: 80-7178-755-8
Vydáno v: Praha
Vystaveno: st 26. dubna 2023 13:49
Číslo položky: 542832

Co mají úspěšní lidé společného? Tímto tématem se již zabývala řada výzkumů a studií. Vědci studovali vlastnosti a charakterové rysy úspěšných lidí, zkoumali to, čemu věří, a jaké mají životní návyky. Výsledky těchto výzkumů však byly dosud většinou přístupné jen v akademických časopisech či odborných knihách. Psycholog David Niven zpracoval ve své knize výstupy zhruba tisícovky těchto studií a výzkumů a předkládá je čtenáři ve formě přehledné, zajímavé a srozumitelné.
Knihu tvoří 100 krátkých kapitol, z nichž každá je popisem jednoho prostého důvodu, který může v životě člověka přispět k jeho úspěchu (Kreativita přichází z nitra, Změna je možná, ale ne jednoduchá, Nejlepší obranou je naslouchat, Učit se z neúspěchu, Nikdo nevítězí bez ztrát a další témata). Každá z kapitolek je tvořena třemi částmi. Kapitolu uvádí krátký popis daného tématu. Hlavní částí je příběh, který téma ilustruje. Na závěr každé kapitoly autor shrnuje výsledek výzkumů, které se příslušným tématem zabývaly.

David Niven

David Niven, celým jménem James David Graham Niven byl britský herec a voják. Nejprve studoval na Královské vojenské akademii v Sandhurstu, kde si osvojil uhlazené a džentlmenské chování a vystupování důstojníka. Nicméně po ukončení školy v britské armádě vydržel pouze dva roky. Poté utekl do USA, kde se zpočátku živil různými pomocnými pracemi a povoláními. Vystupoval také v americkém rodeu až posléze v roce 1934 definitivně a již natrvalo zakotvil v Hollywoodu. Jeho filmová kariéra započala již v roce 1932, kde poprvé účinkoval coby komparsista v holywoodském westernu. Po několika dalších epizodních rolích přišla v roce 1936 první větší role u Warner Bros. ve snímku Útok lehké kavalerie, kde si zahrál spolu se svým osobním přítelem Errolem Flynnem. Jeho herecká kariéra a popularita postupně stoupala. Po vyhlášení 2. světové války se vrátil domů do Anglie aby sloužil v britské armádě. Sloužil, mimo jiné, též v armádním filmu. Při přípravě vylodění v Normandii sloužil jako styčný důstojník mezi britskými a americkými jednotkami. Několik dnů po dni "D" se vylodil v Normandii a sloužil u speciálních zpravodajských jednotek. Po válce, kterou ukončil v hodnosti podplukovníka, byl osobně vyznamenán generálem Dwightem Eisenhowerem, obdržel vysoké americké státní vyznamenání Legion of Merit. Přestože během 2. světové války natočil jen dvě nevýznamné role, byl ve Velké Británii velice populární. Po válce jeho úspěšná herecká kariéra nadále stoupala. V roce 1958 získal cenu Americké filmové akademie Oscar za roli ve snímku Oddělené stoly.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Lidé také hledají

Nevíte co číst?

Pošleme vám knihu z vašeho oblíbeného žánru jen za 29 Kč.

Zjistit více