Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Kmotr Mrázek : III - Válka kmotrů

Jaroslav Kmenta

JKM | 2009


139 Kč

Stav:
Dobrý, zkosený hřbet
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 369
Jazyky: česky
Edice: 3. svazek ed. Kmotr Mrázek 18x
Vydání: Vyd. 1.
ISBN: 9788090360334
Vydáno v: Praha
Vystaveno: pá 8. prosince 2023 12:46
Číslo položky: 709365

Kniha, která šokovala svou otevřeností a popisem praktik uvnitř podsvětí a která ukázala, jak prorostla mafie do politiky. Děj se odehrává v letech 2002 až 2007.
Kniha vyšla v listopadu 2009. Zakončuje trilogii o vládce českého podsvětí Františku Mrázkovi. Popisuje hlavně zbývající část Mrázkova života od konce devadesátých let až do ledna 2006, kdy ho zabil nájemný vrah.
Ale kniha jde ještě dál. Popisuje i špinavé zákulisí vyšetřování jeho vraždy, kdy se ukázalo, že není vůle tuto vraždu vlastně vyšetřit.
Podtitul Válka kmotrů dostala tato kniha proto, že se v ní válka kmotrů prolíná. Mrázek během svého života válčil s dalším kmotrem Radovanem Krejčířem, ale i s politickými kmotry Stanislavem Grossem a Jiřím Paroubkem, nebo také s policejními kmotry či šéfy tajných služeb. Jde o zatím nejotevřenější výpověď zákulisí politiky a organizovaného zločinu, které srostly natolik, že mezi nimi občas nebyla vidět dělící čára.

Komentáře ke knize
Jaroslav Kmenta

Jaroslav Kmenta je český investigativní novinář a spisovatel, reportér časopisu Reportér. Zabývá se vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. V letech 1993–2000 a 2003–2013 působil v deníku Mladá fronta DNES. Po studiu nymburského gymnázia absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Během sametové revoluce spoluzakládal nymburskou organizaci Občanského fóra a od roku 1990 byl zastupitelem města. V roce 1991 nastoupil na pozici redaktora ve zpravodajské agentuře ČTK, kde se věnoval školství a pak armádě. Od roku 1993 působil Kmenta v Mladé frontě DNES, největší redakci v zemi, a „za pochodu a na koleně“ se učil „pátrací žurnalistiku“, zkušenosti pobíral zejména od zahraničních novinářů. Během svého působení pracoval na řadě velkých kauz. Zjistil například, že československá protichemická jednotka naměřila ve válce v Zálivu chemické otravné látky sarin a yperit, což americké i české ministerstvo obrany tajily a byly nuceny to přiznat až pod tíhou důkazů, jež Kmenta snášel ve svých reportážích. V roce 1997 zveřejnil informace o podezření, že ODS má ve Švýcarsku tajné konto. Tyto informace spolu se zprávami o fiktivních sponzorech ODS přispěly k pádu Klausovy vlády. V roce 1999 odhalil, že místopředseda vlády Egon Lánský má tajné konto v Rakousku, což vedlo k Lánského rezignaci. V roce 2000 zveřejnil reportáž o praní špinavých peněz v Komerční bance. V roce 2001 publikoval reportáže o tom, zda byl konzul z irácké ambasády v Praze napojen na hlavního atentátníka z 11. září 2001, tedy na al-Káidu. O případu pak referovaly americké noviny The New York Times či americké televizní stanice. V roce 2005 se věnoval majetkovým nejasnostem premiéra Stanislava Grosse , který tehdy nedokázal vysvětlit původ peněz na svůj barrandovský byt a v důsledku toho rezignoval jako premiér, protože o svých financích lhal.[4...

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více