Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Industriál - paměť - východiska

Eva Dvořáková, Benjamin Frágner, Tomáš Šenberger

Titanic | 2007

Kategorie:
Štítky:

279 Kč

Stav:
Dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 243
Jazyky: česky , anglicky
Ilustrátor: Pavel Frič
Vydání: 1. vyd.
ISBN: 9788086652337
Vydáno v: Praha
Vystaveno: st 24. dubna 2024 14:24
Číslo položky: 826621

Obrazová publikace s dvěma stovkami barevných fotografií Pavla Friče představuje unikátní architekturu a typologii industriálních staveb, navazující na odpovídající technologie jednotlivých průmyslových odvětví. Zachycuje nejenom to, co zbylo z definitivně skončené průmyslové éry v naší paměti., naznačuje současně východiska pro n ové postindustriální využití tohoto dědictví, od stavebních konverzí po alternativní uměleckou inspiraci. Kniha vychází v roce 300. výročí českého technického vzdělávání a těží z mnohaletého bádání památkářů, teoretiků a historiků architektury z okruhu Výzkumného centra průmyslového dědictví při ČVUT v Praze.

Komentáře ke knize
Benjamin Frágner

Benjamin Fragner je český historik architektury a industriální archeolog, jeden ze tří synů významného architekta Jaroslava Fragnera a jeho manželky, herečky a fotografky Věry Gabrielové. Je kurátorem, organizátorem a spoluautorem řady odborných akcí a výstav. Zabývá se dějinami techniky a teorií architektury a urbanismu. Po maturitě na SVVŠ v Praze studoval v letech 1964-1970 na Fakultě sociálních věd University Karlovy v Praze. Od roku 1968 do roku 1979 byl redaktorem Českého rozhlasu v Praze. Poté pracoval jako redaktor, od roku 1990 šéfredaktor Technického magazínu. Roku 1985 obhájil rigorózní práci . V roce 1986 založil Sekci ochrany průmyslového dědictví při Národním technickém muzeu v Praze. Je členem vědecké rady NTM a korespondentem Mezinárodní organizace pro ochranu průmyslového dědictví TICCIH. Je předsedou Komise pro průmyslové dědictví MK ČR a členem stálé komise Ministerstva kultury ČR pro hodnocení návrhů na prohlášení věci za kulturní památku. Od roku 2002 je ředitelem Výzkumného centra průmyslového dědictví ČVUT v Praze. Zabývá se možnostmi záchrany industriálních památek a jejich dalšího využití. V rámci výzkumného projektu Industriální topografie mapuje spolu s kolegy z Fakulty architektury ČVUT zaniklé, přestavěné i přeživší industriální stavby a areály. Od roku 1998 je šéfredaktorem časopisu Fórum architektury a stavitelství, a členem redakční rady internetového časopisu Stavební fórum. Přispívá odbornými články do časopisů Zprávy památkové péče, Architectural Design, Architekt, Ateliér, Era 21, Stavební listy, Stavebnictví, Umění a řemesla, Vesmír.

Eva Dvořáková

Narozena 1949. Ing., architektka, působící v oblasti památkové péče a výzkumu industriálních a technických areálů a objektů.

Tomáš Šenberger

Narozen 23. 6. 1950 v Praze. Prof. Ing. arch., architekt a vysokoškolský učitel, zabývá se průmyslovou architekturou a konverzí průmyslových staveb.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Dárkové poukazy nově v nabídce.

Hledáte dárek pro náročné knihomoly?

Vybrat