Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Dějiny Univerzity Karlovy II 1622-1802 : I, 1347/48-1622 - 1347-1622

Ivana Čornejová, Michal Svatoš

Karolinum | 1995


239 Kč 159 Kč

Stav:
Dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 283
Jazyky: česky
Vydání: Vyd. 1
ISBN: 80-7066-968-3 (váz.)
Vydáno v: Praha
Vystaveno: pá 10. února 2023 14:31
Číslo položky: 496217

Čtvrtý svazek rozsáhlého díla, věnovaného naší nejstarší universitě. Základní dílo z dějiny české vzdělanosti a kultury. Vývoj instituce a jednotlivých vědních oborů. Významní akademičtí funkcionáři a představitelé vědy.

Komentáře ke knize
Ivana Čornejová

Ivana Čornejová je česká historička specializující se na české a církevní dějiny 16.–18. století a dějiny českého školství, zejména Univerzity Karlovy. Jako pedagožka se habilitovala a získala titul docentky. Pracuje v Ústavu dějin Univerzity Karlovy a archivu Univerzity Karlovy, kde působí jako vedoucí Ústavu dějin Univerzity Karlovy. Mimo to externě přednáší na Pedagogické fakultě UK. Jejím prvním manželem byl Jiří Rak, jejím druhým manželem je historik Petr Čornej.

Michal Svatoš

Michal Svatoš je český historik a archivář, specializující se na dějiny vzdělanosti v českých zemích, kulturní dějiny středověku a raného novověku. Patří mezi znalce dějin Univerzity Karlovy a dalších evropských univerzit. Vyrůstal společně se dvěma bratry v učitelské rodině v Chocni. Střední všeobecně vzdělávací školu ve Vysokém Mýtě ukončil maturitou v roce 1965. Původně zamýšlené studium archeologie nemohl realizovat, protože na žádné univerzitě nebyl obor v uvedeném roce otevřen; nastoupil jako dokumentátor na roční praxi do Státního archivu v Zámrsku. V roce 1966 začal studovat obor archivnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který ukončil v roce 1971 obhajobou diplomové práce Tendence štýrské rýmované kroniky Otachera ouz der Geul a české rýmované kroniky tzv. Dalimila pod vedením prof. Zdeňka Fialy. Po promoci nastoupil jako archivář do Archivu Univerzity Karlovy v Praze, kde od roku 1985 působil jako samostatný vědecký pracovník. Po obnovení s archivem spojeného Ústavu dějin Univerzity Karlovy v Praze se od července 1992 stal jeho vedoucím, kterým zůstal až do odchodu do důchodu v roce 2012. Problematice dějin Univerzity Karlovy se intenzivně věnoval od začátku své badatelské dráhy. Rozsáhlou publikační aktivitu zahájil již v roce 1974 studií o Janu Rečkovi a jeho písemné pozůstalosti. Bádal především v oblasti dějin středověkých univerzitních kolejí, správním vývoji a hospodářském zázemí univerzity.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Výhodné komplety

Kupte knihy hromadně za výhodné ceny!

Procházet