Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Zapomenuté výpravy : 60 příběhů o českém cestovatelském srdci

Milan Švihálek, Miroslav Kačor, Marek Hýža

Jota | 2016


249 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 854
Jazyky: česky
Edice: Cestopisy 60x
Vydání: Druhé, rozšířené vydání
ISBN: 9788074629266
Vydáno v: Brno
Vystaveno: čt 15. února 2024 14:19
Číslo položky: 758968

Šedesát příběhů o lidech, kteří v posledních dvou stoletích pomáhali přes veškerou nepřízeň, lhostejnost a nepochopení doby otevírat našemu národu okno do světa. Čtenář může v knize nalézt odpověď na základní otázku, na kterou si museli odpovídat lidé uzavření v zemi bez možnosti svobodně cestovat, popřípadě putovat světem bez potřebných financí. Kde se vzalo jejich odhodlání, čím byli motivováni a proč jejich touha po širém světě dokázala překonat všechny překážky? Kniha Zapomenuté výpravy je o odvaze nevzdat se a prošlapávat cestu, byť je to jakkoliv obtížné.
Rozšířené a aktualizované vydání vychází s předmluvou Miloslava Stingla a obsahuje jedinečné dobové fotografie, doprovodné materiály a ilustrace.
Třicet nových a třicet původních příběhů většinou neznámých lidí, kteří dokázali mimořádné, mnohdy světově ojedinělé kousky, aby pak byli zapomenuti.

Komentáře ke knize
Milan Švihálek

Milan Švihálek je český dramaturg, scenárista, žurnalista, moderátor, redaktor a spisovatel. Svůj život spojil s ostravským studiem České televize. Je autorem reportážních a dokumentárních pořadů. Studoval FAMU , studia však nedokončil. Později absolvoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy . Zpočátku pracoval jako jevištní dělník v Divadle Oldřicha Stibora v Olomouci a spolupracoval s amatérským divadlem SKUMAKA. Krátce působil jako metodik Okresního domu osvěty v Olomouci. Od roku 1968 pracoval jako redaktor a dramaturg České televize Ostrava. V první polovině 90 let byl vedoucím jedné z tvůrčích skupin publicistiky ostravského studia České televize. Od roku 1994 působil jako volný scenárista, publicista a novinář. Žije v Šenově. Psal scénáře k publicistickým, soutěžním, dokumentárním, zábavným a vzdělávacím pořadům a seriálům. Spolupracoval s kameramanem a režisérem Jiřím Vrožinou . V letech 1979–1984 se ve spolupráci s režisérem Zdeňkem Havlíčkem věnoval soutěžním pořadům . S režisérem Jaroslavem Večeřou připravil 42dílný dokumentární seriál, věnovaný zajímavostem z historie techniky a řemesel Za svědky minulosti. V roce 1990 spolupracoval s J. Vrožinou na seriálu Australská setkání. Byly však natočeny pouze 4 díly ze zamýšlených třinácti. Spolupracoval také s Miroslavem Zikmundem, Františkem Mudrou, Vítězslavem Dostálem, Miroslavem Kačorem aj. Autorsky se podílel na dokumentárních seriálech Zapomenuté výpravy, Osudové okamžiky aj. Za seriál Za svědky minulosti obdržel výroční cenu Československé televize a Cenu Českého literárního fondu.

Marek Hýža

Marek Hýža , absolvent Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Od roku 1997 pracoval v ostravském studiu České televizi jako redaktor, dramaturg a moderátor. Od roku 2006 působí jako publicista, producent, scenárista a režisér na volné noze. V České televizi se podílel na mnoha dokumentárních a publicistických pořadech jako například Ta naše povaha česká, Osudové okamžiky, Zapomenuté výpravy, Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem, Zatopené osudy, Vodácká putování atd. Je autorem řady dokumentů. Pro televizi NOE realizoval úspěšný seriál Zachraňme kostely a jako průvodce se podílel na hodinovém dokumentu pro americkou televizi EWTN Jan Nepomuk Neumann. Jeho film V divokých peřejích Colorada byl oceněn jako nejlepší sportovní dokument na festivalu Prix CIRCOM Regional 2010 na Maltě. Dokument Zrušíme tělocvik z cyklu Ta naše povaha česká získal na festivalu v Miláně 2011 hlavní cenu Italského olympijského výboru. Je autorem tří knih. Jeho největšími životními koníčky jsou rodina a sport ve všech podobách.

Miroslav Kačor

Miroslav Kačor byl český dokumentarista, scenárista, režisér a spisovatel. Studoval Filmovou fakultu Akademie múzických umění v Praze, pracoval v Krátkém filmu, v televizní společnosti Kabel Plus a v České televizi. Působil jako novinář, produkční, dramaturg. Je autorem více než 600 scénářů k animovaným, dokumentárním i hraným filmům a televizním pořadům. U více než 150 z nich je podepsán i jako režisér. Je autorem 138dílného dokumentárního cyklu České televize „Osudové okamžiky“ , vracející se k mimořádným událostem XX. století na území bývalého Československa. Je spoluautorem i dalšího dokumentárního cyklu České televize „Zapomenuté výpravy“, který vypráví o osudech již málo známých českých cestovatelů. Námořnici bez lodí Osudové okamžiky – seriál ČT – 14 minut : Zapomenuté výpravy – seriál ČT – 23 minuty: Zatopené osudy – seriál ČT – 18 min. : Další dokumenty :

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Lidé také hledají

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu