Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Extrémy a lidé blízcí : rozhovor se Šimonem Pánkem + PODPIS AUTORA

Šimon Pánek, Jan Urban

Galén | 2008


Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Dostupnost: Vyprodáno
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 165
Jazyky: česky
Ilustrátor: Ondrej Horvát
Editor: Miloš Voráč
Vydání: 1. vyd
ISBN: 978-80-7262-545-1 (brož.)
Vydáno v: Praha
Poznámka: obálka Petra Sedláčková
Vystaveno: pá 19. srpna 2022 16:30
Číslo položky: 385602

Šimon Pánek je znám především jako zakladatel a mnohaletý ředitel špičkové humanitární organizace Člověk v tísni, která od skromných začátků před patnácti lety čítá dnes několik set pracovníků. Navíc má osobní zkušenost z těch nejrizikovějších a nejzanedbanějších oblastí světa. Knižní rozhovor, který vznikl díky publicistovi Janu Urbanovi, představuje Šimona Pánka nejen v jeho profesi, ale také mimo ni. Úvahové pasáže, nevšední postřehy, dramatické zážitky, humorné historky, osobní kronika... to vše a ještě daleko víc najdete na stránkách této knihy.

Autoři fotografií v knize jsou: Ondřej Horvát, Petr Kolínský, Marián Koreček, Luboš Kotek, Michal Kouba, Vojtěch Melenovský, Petr Neubert, Šimon Pánek, Marcela Pánková, Tereza Pánková, Petra Sedláčková, Jindřich Štreit, Veronika Zapletalová, archiv Nadace Člověk v tísni a archiv Šimona Pánka.

Komentáře ke knize
Jan Urban

Narozen 27. 3. 1951 v Hradci Králové. Novinář, publicista, pedagog, filozof a politik.

Šimon Pánek

Šimon Pánek je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Člověk v tísni, humanitární organizace se sídlem v České republice. Šimon byl coby studentský aktivista během sametové revoluce v roce 1989 vůdcem několika stávek proti režimu. Je členem Evropské rady pro zahraniční vztahy a zakládajícím členem Rady evropského partnerství pro demokracii. Studoval Přírodovědeckou fakultu UK, obor biologie, studium nedokončil. V roce 1988 byl Šimon Pánek hlavním organizátorem humanitární pomoci obětem zemětřesení v Arménii, když společně s Jaromírem Štětinou vyhlásili neoficiální materiální sbírku na pomoc postiženým. O rok později, v roce 1989, se stal jedním ze „studentských vůdců“ Sametové revoluce v tehdejším Československu, jmenovali jej do Koordinačního stávkového výboru studentů vysokých škol a za studenty byl členem Občanského fóra. Působil jako zahraniční specialista pro oblast Balkánu a lidských práv v prezidentské administrativě Václava Havla. Po listopadové revoluci byl za Občanské fórum kooptován do Federálního shromáždění, což nepřijal. Ve volbách roku 1990 byl řádně zvolen do české části Sněmovny národů Federálního shromáždění za Občanské fórum poté, co ho vynesly z 13. místa preferenční hlasy, ale již v červnu 1990 na mandát rezignoval. V roce 1992-1997 spoluzakládal soukromou informační agenturu Epicentrum, přinášející zpravodajství z krizových oblastí světa. V tomto roce již působil v Kanceláři prezidenta republiky a současně se věnoval filmové produkci. Prezident Václav Havel jej na Pražském hradě vyznamenal medailí Za zásluhy za angažovanost ve věcech veřejných v roce 2002 a v roce 2003 získal cenu Evropan roku. Mezi lety 2004 a 2010 byl Šimon předsedou české nevládní rozvojové organizace FoRs. Roku 2010 mu občanské sdružení Post Bellum udělilo Cenu Paměti národa. Od roku 2011 do roku 2013 působil také jako předseda dozorčí rady Aliance 2015, evropské sítě nevl...

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více