Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.
Doprava zdarma!
Zdenka Heřmanová: Dějiny Taiwanu

Dějiny Taiwanu

Zdenka Heřmanová, Ivana Bakešová, Rudolf Fürst

Nakladatelství Lidové noviny | 2004

Kategorie:
Štítky:

749 Kč

Stav:
Velmi dobrý
Dostupnost: Skladem pro e-shop
Vazba: Pevná
Počet stran: 303
Jazyky: česky
Edice: Dějiny států 17x
ISBN: 9788071067085
Vydáno v: Praha
Vystaveno: čt 8. února 2024 11:22
Číslo položky: 751959

Hlavní pozornost se samozřejmě soustřeďuje na historické směřování ostrova v období, jež začíná japonskou koloniální érou, pokračuje znovupřipojením Taiwanu k Číně i rozporuplnými vztahy s Čínskou lidovou republikou a končí demokratickými změnami v průběhu devadesátých let dvacátého století. Přílohu tvoří stručný přehled taiwanského kulturního (např. literatura, kinematografie) a náboženského vývoje.

Komentáře ke knize
Zdenka Heřmanová

Zdenka Heřmanová-Novotná je česká sinoložka, překladatelka a propagátorka čínské literatury. Laureátka Ceny ČSAV za práci na Česko-čínském slovníku. Zdenka Heřmanová-Novotná se narodila v Rakovníku. Během gymnaziálních studií strávila rok v Anglii studiem angličtiny. V roce 1950 odmaturovala na rakovnickém Wintrově reálném gymnáziu. V letech 1950–1953 studovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze čínštinu a dějiny Dálného východu u prof. Jaroslava Průška. V letech 1953–1958 pokračovala ve studiu čínštiny a čínské literatury na Pekingské univerzitě. Po skončení studia pracovala v letech 1958–1988 a 1990–1992 jako vědecká pracovnice v Orientálním ústavu Československé akademie věd. Roku 1966 získala hodnost kandidáta filologických věd a roku 1967 titul doktorky filosofie na Univerzitě Karlově. V letech 1967–1984 byla členkou Názvoslovné komise Českého úřadu geodetického a kartografického, v letech 1990–1999 členkou redakční rady Archivu orientálního a v letech 1992–2001 členkou výboru Česko-čínské společnosti a redakční rady jejího časopisu Fénix. Roku 1969 získala Čestné uznání ČSAV za lexikologické studie, v roce 1991 Cenu ČSAV za Česko-čínský slovník. Vědecky se zabývá problémy struktury a vývoje čínského znakového písma a jeho reformou, morfologií a lexikologií moderní a středověké čínštiny. V rámci této činnosti spolupracovala i na mezinárodních lexikografických projektech . Časopisecky publikovala celou řadu odborných studií a vydala několik knih. Jejím hlavním úkolem v Orientálním ústavu byla práce na sestavení a redakci devítidílného Česko-čínského slovníku . Kromě vědecké práce se zabývá překládáním čínské literatury do češtiny. Jejím nejznámějším překladatelským dílem je kniha Opičí král , výbor z klasického románu Putování na západ spisovatele Wu Čcheng-ena, s nímž jako vůbec první seznámila ...

Ivana Bakešová

Narozena v Praze, absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obor čínština a knihovnictví. Zabývá se především nejnovějšími dějinami Číny.

Rudolf Fürst

Narozen 28.3.1958. Ing., PH.D.,ekonom, sinolog, politolog, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů, práce k tematice Číny a oblasti Dálného Východu.

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu