Antikvariát Avion

1. Máje 59/5 Liberec

The call of wings : Volání křídel

Agatha Christie

Garamond | 2012


120

Stav:
Velmi dobrý
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 163
Kategorie: Detektivky, Cizojazyčné
Překladatel: Lubomír Kotačka
Série: Bilingua crimi
Vydání: 1
ISBN: 978-80-7407-138-6
Vydáno v: Praha
Poznámka: dvojjazyčná
Dostupnost: Skladem na prodejně

Nesmírně bohatého požitkáře Silase Hamera pronásleduje strach z vlastní smrtelnosti. Jednoho dne uslyší beznohého tuláka hrát nezvyklou melodii na flétnu a to mu zcela změní život...

Tajemný příběh „Volání křídel“ pochází z období, v němž se autorka věnovala okultismu a tento zájem promítla i do svých příběhů.
Druhá povídka „Okraj“ byla poprvé publikována v únoru roku 1927, tedy těsně po události, která vzbudila v tehdejší Británii značný rozruch a zjevně měla vliv na děj povídky. 3. prosince 1926 Agatha Christie na jedenáct dnů zmizela, a když se znovu objevila, trpěla ztrátou paměti. Spekulovalo se, že se tak chtěla pomstít nevěrnému manželovi, později však převládl názor, že šlo o rafinovaný způsob reklamy.
Třetí povídka „Nehoda“ pojednává a policistovi na odpočinku, kterému nedá spát podobnost sousedky se ženou, která kdysi neblaze proslula jako travička.
A v poslední povídce „Dáma se závojem“ přispěchá čtenářům známý Hercule Poirot se svým věrným přítelem Hastingsem na pomoc dámě v nesnázích a společně pátrají po ztraceném kompromitujícím dopise.