Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Tábor ztracených

Otakar Batlička

Profil | 1970


Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Dostupnost: Vyprodáno
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 191
Jazyky: česky
Ilustrátor: Bohumil Konečný
Vydání: 1
ISBN: 48-024-70
Vydáno v: Ostrava
Náklad: 42 000 ks
Poznámka: obálka Bohumil Konečný
Vystaveno: po 8. června 2020 16:48
Číslo položky: 102406

Tábor ztracených je druhým výborem povídek z pozůstalosti autora, který podle vlastních slov "V půl stovce zemí dělal sto řemesel", potom v Praze v době meziválečné vyučoval boxu, sportovně létal, závodil na motocyklu, byl prvním soukromým vlastníkem vysílačky a za okupace se věnoval ilegální zpravodajské práci.
Výbor obráží především jeho zážitky z toulek po světě. Jde o krátké vzrušující příběhy, odehrávající se v prvních desítkách tohoto století v nejrůznějším prostředí.
Povídky: Tábor ztracených, Červená nebo zelená, Ctihodný Čan Lu Čao, Les duchů, Strach, Trojí tvář, Příběh malého Aliho, Voláme Hurst, voláme Hurst, Soud divočiny, Tři skály, Sargasové moře, Noční let, Kirri, Tichá noc, Tasmano José, Nejlepší zbraň, Ďáblovo lože, Kamelot, Obchod s loveckými trofejemi, Dvojstěžník Olaf, Jistá výhra, Proroctví staré Metuny, Král, Divoká píseň prérie, Nádherný květ, Dozorce, Závěť loďaře Swensona, Zlatá zrna, Šťastný Garry, Farma U černého kříže, Lesní muž, Hrdina, El terremoto, Kapitán Numb, Vykuk, Dopis od syna, Perpetuum mobile, Na západ, Démon hlubin, Mstitelé, Kavalíři oblak, Podvečer českých knížat, Moudrý Bombo, Zář na obzoru.

Komentáře ke knize
Otakar Batlička

Otakar Batlička byl český radioamatér , světoběžník, spisovatel a bojovník proti nacismu. V rané dospělosti několik let cestoval po světě. Jeho putování se stalo podkladem pro částečně autobiografické dobrodružné povídky pro mládež, které publikoval v časopise Mladý hlasatel. Ztvárnil v nich zčásti své vlastní zážitky, především do nich však s velkou volností přepsal vyprávění lidí, se kterými se setkal. Po okupaci a vzniku Protektorátu Čechy a Morava se stal členem Obrany národa - Východ, pro niž jako zdatný radiotelegrafista obstarával spojení se sovětskou zpravodajskou službou NKVD, resp. "Moskvou". Po zatčení byl nakonec uvězněn v koncentračním táboře Mauthausen, kde zahynul; příčina jeho smrti není zcela jasná. O jeho mládí se traduje řada smyšlených, tzv. batličkovských legend. Narodil se jako syn úředníka z pražských plynáren. Brzy v dětství mu zemřela matka a otec na něj pravděpodobně neměl příliš času. Jako kluk měl Batlička každopádně jeden problém za druhým. Neměl smysl pro disciplínu a často se bouřil. Poctivým srovnáváním dobových dokumentů bylo nicméně doloženo, že není pravda, že by Otakar Batlička ještě někdy před plnoletostí utekl na několik let do světa, jak se o něm traduje. Cestu do zahraničí ve skutečnosti podnikl až v dospělosti. Navzdory legendám se po návratu z cest po světě rychle dostal do svízelné životní situace. Neměl maturitu a těžko hledal práci. Zkoušel různá zaměstnání, nabízel se tajné policii, pojišťoval psy, nakonec si otevřel vlastní soukromou školu boxu, kde byl instruktorem. Údajně získal vavříny ve střelbě, závodil na motorce. Na jedné výstavě v Nuslích se později seznámil s radiotelegrafií. Znovu tak začal cestovat, tentokrát jen éterem na vlnách, ale zato po celé planetě. Mezi smyšlenky patří, že by se spojil s Nobileho vzducholodí a podobné velikášské kousky, které opět zmiňují ...

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Adoptujte knihu jen za 29 Kč.

Nemůžete si vybrat? Zvolte si žánr a my vybereme za vás.

Zjistit více