Načítám...
Doprava zdarma nad 699 Kč po Česku.

Bohuslav Balbín a jeho místo v české kultuře

Jan Malý, Jan Kučera, Jan Pavel Kučera, Jiří Rak

Vyšehrad | 1983

Kategorie:

Tato kniha nyní není v nabídce. a my Vám dáme vědět, jakmile se opět objeví.

Dostupnost: Vyprodáno
Vazba: Pevná s obálkou
Počet stran: 415
Jazyky: česky
Vydání: 1
Vydáno v: Praha
Náklad: 4 000 ks
Vystaveno: út 30. srpna 2022 10:16
Číslo položky: 390925

Monografie o životě a díle, ale i o době, přátelích a spolupracovnících Bohuslava Balbína. Na konci knihy jsou připojeny ukázky z děl barokních dějepisců, věnované husitství.

Komentáře ke knize
Jan Kučera

Filmový teoretik a publicista. . Jako filmový publicista počal působit v od května 1927 ve Studentském časopise. Účastnil se založení klubu ,,Za nový film”, ve kterém působili především představitelé levicové avantgardy a příslušníci ,,Devětsilu. Z činných filmových publicistů to byli především Lubomír Linhart, Arnošt Černík, Ctibor Haluza a Jan Kučera. Dále ke konci dvacátých let publikoval v časopise Horizont, který řídil brněnský architekt Kroha. Na doporučení Václava Černého společně s Zdeňkem Vančurou vedli divadelní a filmovou rubriku v časopise Host. Mimo jiné publikoval i v časopise Plán, kde byl redaktorem Josef Hora. V třicátých letech psal příspěvky pro časopis sociálnědemokratické mládeže Útok. Významnou byla jeho spolupráce s časopisy Literární noviny a Listy pro umění a kulturu, kde byl hlavním filmovým kritikem v letech 1933-1937.Od roku 1934 až do roku 1938 byl stálým filmovým referentem Českého slova a dále přispíval do novin a časopisů, které vydávalo nakladatelství Melantrich časopis Eva, Ahoj na Neděli). V třicátých letech přispíval také do deníku Lidových Novin, Přítomnosti, Volné směry, Čin, Sobota, Útok. Společně s Miroslavem Hrnčířem spolupracovali v časopise Filmové zajímavosti,* která přinášela informace z oblasti filmu. Jednalo se o filmovovou korespondenci –resp. přehled filmové produkce americké produkční firmy Metro-Goldwyn-Mayer. Časopis vydával Jaromír Štěplavý. V roce 1935 redigoval a vedl filmovou rubriku plzeňského deníku Český směr. Od roku 1937 působil jako šéfredaktor zvukového filmového týdeníku Aktualita, kde později stal hlavním redaktorem zodpovědným za jeho obsahovou náplň. Zde zůstal až do poloviny roku 1944, kdy se stal na doporučení Elmara Klose členem zlínského filmového štábu. V letech 1939-1941 přispíval do Národních Novin, deníku Zlín, do revue Brázda a jiných periodik. Po druhé světové válce přispíval do časopisu Svět Práce, kulturně-politické revue Cíl, do filmových p...

Jiří Rak

Jiří Rak je český historik, specializující se na období 19. století, zejména na období pozdní habsburské monarchie a fenomén českého národního obrození. Absolvoval obor archivnictví a dějepis na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval mj. v Národním muzeu nebo v Československém filmovém ústavu. Oženil se s historičkou Ivanou. V letech 1991 až 2017 přednášel v Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. V rámci své práce se soustavně věnuje popisování mýtů, které panují v souvislosti s českými dějinami 19. století, obzvlášť v období národního uvědomění. Zabývá se historickou reflexí, interpretací dějin v proměnách času, myšlením a chováním lidí v kontextu nové doby. Na tato témata publikoval několik knih, řadu článků a konferenčních příspěvků. Je jedním z autorů stálé expozice "Za císaře pána..." Habsburkové v českých zemích, 1791–1914 na zámku ve Ctěnicích. Výstava obsahuje na 300 exponátů, mezi nimi i dvě pohyblivá dioramata. Roku 2015 mu bylo uděleno čestné členství v Koruně České .

Dopravu hradíme my

Objednávkám nad 699 Kč

Tituly, které jinde nenajdete

Sběratelské kusy i knižní novinky

Balíme ekologicky

A s radostí

Vykupujeme knihy

Za hotové a s vlastním odvozem

Google Logo Google Star
4.6 zákaznické recenze

Potřebujete místo v knihovně?

Prodejte své knihy přes aplikaci Booxy!

Zjistit cenu